Фестиваль ковальської майстерності у Донецьку

  Молотом по забобонах вирішили вдарити ковалі у Донецьку. Там відбувається 13-й міжнародний фестиваль ковальської майстерності. Фестиваль зібрав понад 100 майстрів із 5 країн – Росії, Бельгії, Чехії, Нідерландів та України.

  Щороку фестиваль починається з розпалення горна від цвяха. Коваль має бути настільки сильним, щоби від удару молотом залізо розжарилося до почервоніння. Це важлива прикмета, від якої залежить, чи вдало пройде робота.

  Через те, що фестиваль 13-й за ліком - ремісники взялися кувати обереги. Цьогоріч, амулети клепатимуть як традиційні для українського фольклору, так  і міфічні. 

  Щороку гості фестивалю дарують парку кованих фігур свої залізні гостинці. Російські майстри залишили дві копії архітектурних шедеврів – лондонський Біг-Бен та Московський собор Василя Блаженного. Сто майстрів із різних країн цьогоріч гуртом створили алею потойбічних сил. Потрапив туди і добрий дух Шубіна - у нього вірять всі донбаські  шахтарі. За переказом, Шубін не раз допомагав гірникам.

  Фестиваль ковальської майстерності триватиме два дні. А наступного року ковалі приїдуть у Донецьк, щоби викувати європейський букет квітів.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Німеччині розпочався Октоберфест
  Наступний матеріал
  Сьогодні День фармацевта [відео]
  Теги: