Сьогодні День фармацевта [відео]

  Без особливого настрою зустрічають професійне свято майже дві з половиною тисячі українських фармацевтів. Вони можуть залишитися без роботи через закриття аптечних кіосків. Влада дозволила продавати ліки лише у великих аптеках. Маленькі - мають ліквідувати до кінця року.

  Цілодобовий графік роботи, зручне розташуванням та ціни. Такі козири використовують аптечні кіоски конкуруючи з аптеками. Утім Держслужба з лікарських засобів знайшла і мінуси. 

  Олексій Соловйов, голова Держслужби з лікарських засобів: "Они не в состоянии обеспечить надлежащие условия хранения. Количество фальсификата и некачественных препаратов высоко именно в таких маленьких местах реализации".

  Фармацевт Валентина 15 років продає ліки саме у кіоску. Не пам`ятає, щоби до товару у перевіряльників були претензії. Жінка побоюється: через закриття  кіоску залишиться без роботи. 

  Валентина Шулипа, фармацевт: "Будуть багато людей, які будуть шукати роботу. І я не зможу знайти її. Велика проблема". 

  Цей аптечний кіоск як і більшість інших у столиці розташований у підземці. Покупці - пасажири метрополітену. Сертифікати якості за товар не вимагають. Головне, кажуть зручність.

  В Україні близько трьох тисяч кіосків. Влада зобов`язала зачинити малі архітектурні форми саме у містах. Власникам цих торговельних точок запропонували компроміс. 

  Людмила Голоднік, 5 канал: "Для того, щоби ось цей аптечний кіоск виборов собі право на існування, йому слід перетворитися на аптеку. А це означає - розширити свою територію з 21-го квадратного метра до 50-ти. Для цього орендаторам слід або зайняти частину підземного переходу, або посунути сусідів". 

  Приставати на таку пропозицію власники аптечних кіосків не поспішають. Розширювати площу та асортимент на полицях їм невигідно. 

  Ірина Савранська, начальник управління продаж однієї з мережі аптек м. Донецьк: "Асортиментная политика киоска слишком урезана. Ведь асортимент киоска - это только лишь безрецептурная группа". 

  Де від січня працюватимуть фармацевти ліквідованих кіосків Ірина Савранська не поточнила. У інших мережах також відмовчуються. 

  Три з половиною місяці у фармацевтів є для пошуку нової роботи. І вони її знайдуть переконаний чільник Держлікінспекції. Адже дефіциту аптек в Україні немає.   

  Олексій Соловйов, голова Держслужби з лікарських засобів: "В нашей стране функционирует 22 тысячи мест реализации лекарственных средств".

  Питання їхнього розташування - не є компетенцією відомства, підкреслив Соловйов. Тож після закриття аптечних кіосків у метро, на залізничних та автовокзалах - пасажирам доведеться аптеку  пошукати. Або пластир, зеленку, нашатирний спирт, та ліки першої необхідності возити за собою.

  Людмила Голоднік, Юлія Божко та Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Фестиваль ковальської майстерності у Донецьку
  Наступний матеріал
  Нові правила оформлення ДТП - набирають чинності сьогодні
  Теги: