Судді Вищого антикорупційного суду складають присягу
Судді Вищого антикорупційного суду складають присягу 5 канал

Феміда розправила плечі: як судді Вищого антикорупційного суду складали присягу

Читайте по-русски
Попереду ще багато роботи із власне запуску ВАКС. Із найближчого – шляхом таємного голосування необхідно обрати голову суду

Україна понад півроку спостерігала за конкурсним відбором суддів до Вищого антикорупційного суду. А вже сьогодні – 38 служителів Феміди урочисто склали присягу. Для повноцінної роботи суд має таємним голосування обрати голову, чільника апеляційної палати, набрати апарат і помічників суддів. Також мають визначити точну дату старту повноцінної роботи суду.

На кожному етапі конкурсу їй довелося використовувати всі набуті знання та навички. 35-річна Катерина Сікора із Дніпра – відтепер суддя Вищого антикорупційного суду. Раніше працювала адвокатом, є кандидатом юридичних наук.

"Сер Ентоні Хупер казав: хай камені будуть падати з неба, але ви повинні здійснювати правосуддя. Just do justice. І це наше найголовніше завдання на найближчі роки", – запевняє новообрана суддя.

Катерина разом зі своїми колегами складає присягу. Антикорупційна Феміда розправила плечі. 38 суддів новоствореного Вищого суду та Апеляційної палати стають до роботи. На ці місця під час відбору претендували сотня кандидатів.

"Україна створила перший прецедент, коли вибрали суддів і нульова критика. 100% фактично всіх людей визначають, що це безпрецедентний механізм, де є повна довіра до процедури відбору. Цей механізм можна буде в майбутньому використовувати в іншій судовій владі та всередині судової системи", – наголошує співавтор законопроекту про Вищий антикорупційний суд Георгій Вашадзе.

У компетенції Вищого антикорупційного суду справи топ-корупціонерів. Їх розслідує Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Оскаржити ухвали цього суду можна буде в його Апеляційній палаті.

"Судовою реформою вперше в історії України вам надана незалежність і від законодавчої, і від виконавчої гілок влади. До речі, і від Президента також. Повна незалежність. Адже моя роль завершується тепер і зараз, під час вашої присяги", – заявив Петро Порошенко.

Після урочистостей суддя Катерина Сікора каже, що попереду багато роботи із власне запуску. Зокрема, треба шляхом таємного голосування обрати голову суду: "Будемо формувати колегії, визначимося зі слідчими суддів, із головою, із датою початку роботи суду. І будемо виконувати свою роботу якнайкраще".

Коли новостворений суд візьметься за першу справу – поки що невідомо.

М.Солонар, В.Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Вибори Президента України 2019: погляд із Вашингтона
Наступний матеріал
Пройшов найгарячіші точки: на Тернопільщині з почестями поховали Ярослава Чемного

Церемонія присяги суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати суду за участі Президента – відео

Відбір до Вищого та Антикорупційного суду: чи варто це називати реформою

Прес-конференція авторів законопроекту "Про Вищий антикорупційний суд" – відео

Брифінг щодо завершення конкурсів до Вищого антикорупційного та Верховного судів – відео

Вищий антикорупційний суд: результати оцінювання кандидатів – відео

Порошенко розповів, коли в Україні буде створено Вищий антикорупційний суд