Предстоятель ПЦУ Митрополіт Епіфаній
Предстоятель ПЦУ Митрополіт Епіфаній 5 канал

Епіфаній про медичне капеланство: "Лікарів треба духовно підтримувати, вони теж на передовій"

Читайте по-русски
ПЦУ працює над створенням інституту медичних капеланів

До шести сотень військових капеланів, які на постійній чи тимчасовій основі духовно опікуються українськими бійцями, невдовзі можуть додатися і медичні капелани, які надаватимуть підтримку медикам на передовій боротьби з коронавірусною хворобою. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" розповів предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній.

Відповідаючи на запитання щодо інституту капеланства, предстоятель зазначив, що в Україні капеланство існувало протягом двох останніх десятиліть, але до початку російської агресії великої потреби в ньому не було.

"Після того як Росія вчинила агресію щодо України, виникла велика потреба. Якщо ми згадаємо 2014, 2015 рік – то тоді священнослужителі більшою мірою стали волонтерами. А потім ті, які відчули, що вони можуть бути капеланами, бути поруч з військовими на передовій – бо це важке служіння, не кожен священнослужитель може навіть морально це витримати. Тому протягом цих років маємо десь близько 600 капеланів", – сказав він. 

"Є дві сотні капеланів, які перебувають на посадах в українському війську, а є багато, які є просто волонтерами. Вони не на постійній основі, але їздять на тиждень, на місяць на Донбас, там спілкуються. Особливо в ці свята духовно підтримують наших українських воїнів. Бо в чому полягає служіння капелана – найперше, підтримати військового духовно. Бо там теж є проблеми і вони потребують цієї духовної підтримки і опіки. Тому капелани досить інтенсивно працюють над тим, щоб піднімати дух нашого українського війська", – розповів Епіфаній.

Митрополит додав, що окрім військових капеланів, ПЦУ працює над запровадженням медичного капеланства.

"У цьому є велика необхідність – треба підтримувати навіть і лікарів у цей непростий час, вони теж на передовій у боротьбі з цією хворобою", – зазначив він.

За словами предстоятеля ПЦУ, наразі вже створена робоча група на базі Міністерства охорони здоров'я і уряду, яка розроблятиме принципи впровадження також і медичного капеланства.

Дивіться повну версію інтерв'ю: 

Нагадаємо, перед минулорічним Великоднем фронтовий капелан розповів, як на передовій проводили святкову службу в умовах карантину.

Попередній матеріал
Встигніть помилуватися: коли почнуть розбирати головну ялинку країни
Наступний матеріал
Міський голова Черкас виступив проти посилення карантину з 8 січня
Loading...