5 канал

Експерт розповів, як українці зможуть працювати в ЄС згідно з пропозиціями Нідерландів до Угоди про асоціацію

Додаток до Угоди про асоціацію Україна-ЄС: Боротьба з корупцією є центральним елементом співпраці

Відповідно до узгоджених з ЄС пропозицій Нідерландів щодо асоціації з Україною, держави-члени не зменшують, а, бажано, збільшують права українців працювати на ринку Європейського Союзу. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" заявив заступник виконавчого директора міжнародного фонду "Відродження" Тарас Качка. 

"Рішення (домовленості Нідерландів з ЄС щодо Угоди про асоціацію з Україною – 5.ua) про те, щоб чітко затвердити те, чого немає, насправді, в угоді. Мова йде не про те, щоб говорити про те, що є в угоді, а говорити про те, чого немає в угоді ... про що рішення? 5 пунктів: один пункт позитивний для ЄС і для України про те, що боротьба з корупцією є центральним елементом співпраці, про те, що базові цінності як верховенство права, демократія є ключовими елементами угоди, тобто це для нас обох важливо", – зазначив він.

Експерт додав: "І є чотири елементи, які уточнюють. Це елемент пов'язаний з фінансовою допомогою – до певних фондів, до яких ми і не просили доступ, ми не будемо залучені. Далі стосується питань міграції і права жити й працювати в ЄС. Громадяни ЄС, наприклад, мають право без жодних обмежень переїхати в Іспанію і там працювати легально без жодних додаткових дозволів. Українці такого права не матимуть і не мали, у нас угода трошки про інше".

"Угода про асоціацію передбачає, що тих працівників, які працюють вже в ЄС, не можна дискримінувати, тобто якщо українець працює в Португалії легально, йому не можна платити зарплату менше, ніж португальцю. Другий формат – це те, що держави-члени не зменшують, а бажано збільшують права українців працювати на ринку Європейського Союзу", – уточнив Качка.

Детальніше дивіться у відео.

Нагадаємо, 15 грудня Нідерланди узгодили із лідерами ЄС ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною.

Попередній матеріал
У Миколаєві встановили меморіальну дошку бійцеві, що загинув під час мінометного обстрілу
Наступний матеріал
Київське метро без жетонів: стало відомо, як сплачувати за проїзд

Відмова від асоціації з Україною обернеться кризою для ЄС – Шидло

Туск переклав відповідальність за ратифікацію Угоди про асоціацію на Нідерланди

Молоді українці вмирали на Майдані за Угоду про асоціацію, а тепер ЄС її не ратифікує - Шульц

Проблему ратифікації Угоди про асоціацію вирішать за 2-3 дні – посол ЄС

Нідерланди назвали остаточні вимогами щодо асоціації Україна–ЄС

5 канал - трансляція наживо