regnum.ru

Відмова від асоціації з Україною обернеться кризою для ЄС – Шидло

  Асоціація України з ЄС стане "лакмусовим папірцем", який засвідчить, чи зможе ЄС уникнути чергового конфлікту після Brexit

  Після завершення саміту Європейської ради у Брюсселі голова Ради міністрів Польщі Беата Шидло заявила, що провалення переговорів щодо асоціації Україна-ЄС дорого обійдеться Союзові. Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на РАР.

  "Всім було зрозуміло: якщо не буде цього рішення (згоди Нідерландів на асоціацію) з Україною, то це буде чергова криза, яка засвідчить, що немає єдності, що Євросоюз має проблеми і не здатен досягнути компромісу і мати спільну позицію", – наголосила голова польського уряду.

  Крім того, Шидло запевнила, що на саміті сторони досягли згоди щодо "українського питання". "Ми змогли досягнути консенсусу. Нам вдалося врятувати угоду (про асоціацію) з Україною, оскільки перед сьогоднішнім самітом (15 грудня) була загрозлива ситуація, що голландці не приймуть цих пропозицій, і ратифікація угоди з Україною не відбудеться", – заявила вона.

  "Можна сперечатися про значення окремих слів, але найважливішим питанням є те, що ми змогли врятувати цю угоду", – додала Шидло.

  За словами польського дипломата, асоціація України з ЄС стала "лакмусовим папірцем", який засвідчить, чи зможе ЄС уникнути чергового конфлікту після Brexit. Водночас, вона повідомила, що в документі, ухваленому напередодні, не було згадки щодо членства України в ЄС.

  "Це два окремі процеси, а договір ЄС чітко вказує, що усі європейські країни, які відповідають визначеним критеріям, мають право подавати заявку на членство в ЄС", – підкреслила Шидло, додавши, що й Україна має таке право.

  Як повідомляв 5.ua, 15 грудня Європейська рада підтримала  надання Україні та Грузії безвізу.

  Згодом президент Європейської Ради Дональд Туск переклав відповідальність за ратифікацію Угоди про асоціацію на Нідерланди.

  Попередній матеріал
  Українська вчителька увійшла до топ-50 кращих викладачів світу
  Наступний матеріал
  Дивіться наживо на 5.ua брифінг про інновації розвитку оборонного комплексу

  Туск переклав відповідальність за ратифікацію Угоди про асоціацію на Нідерланди

  Проблему ратифікації Угоди про асоціацію вирішать за 2-3 дні – посол ЄС

  Молоді українці вмирали на Майдані за Угоду про асоціацію, а тепер ЄС її не ратифікує - Шульц

  Нідерланди узгодили із лідерами ЄС ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною