Час настав для проведення медичної реформи, однак цей процес у 2017 році не зрушиться. Про це в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" розповіла експерт групи "Медична реформа" ГІ "Реанімаційний пакет реформ" Зоряна Черненко.
"Час настав ще 2000 року, коли було видано Указ Президента про реформування (медичної системи – 5.ua) і були закладені перші підвалини, які не мінялися ідеологічно. Тепер вони знову повторені в основі Кабміну 2010 року і Кабміну 2016 року. Вся медична спільнота за 16 років згідна з напрямками, в яких має відбутися реформа", – зазначила Черненко.
"Інша справа, що вже час робити конкретні кроки і зрушити з точки. На сьогодні ми всі згодні із тим, що ми повинні відійти від системи, яка була набагато раніше, коли фінансувалася вся система – інфраструктура, заклади, і перейти безпосередньо до фінансування тієї роботи, яка здійснюється", – наголосила вона.
"Я б сказала, що сама реформа почалася ще 2012 року, коли був прийнятий Закон "Про екстрену медичну допомогу". Варто розуміти, коли ми хочемо щось змінити, що все одразу ми не поміняємо. І те, що держава має забезпечити громадянам однозначно, – це екстрена допомога, коли власне рятується життя і критичні стани, і первинна, яка покриває найбільшу кількість звернень", – розповідає експерт.
За її словами, треба роз’ясняти людям різницю між екстреною, обов’язковою, швидкою допомогою, і невідкладною, місцевою допомогою.
Крім того, одна з ключових задач, яка провалилася в пілотних проектах реформи, це реєстр пацієнтів – щоб не було "мертвих душ":
Дивіться також: Заступник голови МОЗ пояснив, як в Україні відбуватиметься медична реформа