5 канал

Експерт про провал у пілотному проекті медичної реформи: "Потрібно, щоб не було "мертвих душ"

На думку Зоряни Черненко, ще багато чого має бути роз'яснено, у тому числі самому суспільству щодо медичної реформи та її цілей

Час настав для проведення медичної реформи, однак цей процес у 2017 році не зрушиться. Про це в ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" розповіла експерт групи "Медична реформа" ГІ "Реанімаційний пакет реформ" Зоряна Черненко.

"Час настав ще 2000 року, коли було видано Указ Президента про реформування (медичної системи – 5.ua) і були закладені перші підвалини, які не мінялися ідеологічно. Тепер вони знову повторені в основі Кабміну 2010 року і Кабміну 2016 року. Вся медична спільнота за 16 років згідна з напрямками, в яких має відбутися реформа", – зазначила Черненко.

"Інша справа, що вже час робити конкретні кроки і зрушити з точки. На сьогодні ми всі згодні із тим, що ми повинні відійти від системи, яка була набагато раніше, коли фінансувалася вся система – інфраструктура, заклади, і перейти безпосередньо до фінансування тієї роботи, яка здійснюється", – наголосила вона.

"Я б сказала, що сама реформа почалася ще 2012 року, коли був прийнятий Закон "Про екстрену медичну допомогу". Варто розуміти, коли ми хочемо щось змінити, що все одразу ми не поміняємо. І те, що держава має забезпечити громадянам однозначно, – це екстрена допомога, коли власне рятується життя і критичні стани, і первинна, яка покриває найбільшу кількість звернень", – розповідає експерт.

За її словами, треба роз’ясняти людям різницю між екстреною, обов’язковою, швидкою допомогою, і невідкладною, місцевою допомогою.

Крім того, одна з ключових задач, яка провалилася в пілотних проектах реформи, це реєстр пацієнтів – щоб не було "мертвих душ":

 

Дивіться такожЗаступник голови МОЗ пояснив, як в Україні відбуватиметься медична реформа

Попередній матеріал
У Греції знайдений мертвим консул Росії
Наступний матеріал
Штаб АТО: Ворог гатить із мінометів, БМП та "Градів"
Теги:
Loading...

У межах національного медичного страхування будуть встановлені єдині тарифи на лікування – МОЗ

Заступник голови МОЗ пояснив, як в Україні відбуватиметься медична реформа

"Держава – страхує, громада – господарює": У МОЗ розповіли про особливість медичної реформи

Медична реформа в Україні: Лікарні без фінансування не закриватимуть, а перепрофілюють – Супрун