Мінфін
Мінфін 5.ua

Експерт: Перевірка міністра Данилюка – незаконна

За словами експерта, перевірку міністра фінансів ініціювала не сама Генпрокуратура, а за зверненням депутата, прізвище якого в рішенні суду не назване

У середу, 2 серпня, в ефірі програми "Інформаційний день" на "5 каналі" директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський прокоментував ситуацію, яка склалася навколо міністра фінансів України Олександра Данилюка.

"Суд надав дозвіл Генеральній прокуратурі надати фактично вказівку для Державної фіскальної служби, яка знаходиться у підпорядкуванні до Міністерства фінансів, перевірити фактично свого начальника з приводу того, чи він сплатив податки в період, який був охоплений, з 1998 по 2016 роки, охоплюють все що можливо. У нас на сьогодні є обмеження щодо трьох років, як видно, воно навіть перевищено. І стосується не тільки періоду, коли він перебував на держслужбі, але й тоді, коли він працював на комерційних посадах", – пояснив Несходовський та додав, що цю перевірку ініціювала не сама Генеральна прокуратура, а за зверненням депутата, щоправда, саме прізвище депутата в рішенні суду не називається.

"Можна сказати, що це незаконно. Тому що у нас є Податковий кодекс. Податковий кодекс чітко передбачає як може бути ініційована податкова перевірка і такої податкової перевірки ініціація від Генеральної прокуратури не передбачена. Отже виходить, що і той прокурор, який подавав відповідне подання до суду і той суддя, який прийняв відповідне рішення, вони перевищили закон, порушили його і тепер виникає питання – вони мають понести певну відповідальність за це, тому що по відношенню до осіб такого рангу необхідно діяти в межах закону", – додав експерт.

Нагадаємо, 31 липня стало відомо, що ГПУ підозрює міністра фінансів Олександра Данилюка в ухиленні від сплати податків.

У свою чергу міністр фінансів України Олександр Данилюк, який нині перебуває у відпустці, відреагував на підозри ГПУ в ухиленні від сплати податків. За словами чільника Мінфіну, жодної підозри чи інших документів від правоохоронців він не отримував.

Попередній матеріал
Загострення в АТО: У Міноборони назвали найгарячіші ділянки фронту
Наступний матеріал
Корчілава розповів про руйнівний ефект санкцій США проти РФ
Loading...

Брифінг міністра фінансів - відео

Данилюк про підвищення пенсійного віку: "Ми йдемо трохи іншим шляхом"

Мінфін розповів, коли завершиться програма співпраці з МВФ та як виплатити $14 млрд держборгу