У Раді зареєстрували законопроєкт про новий податок на бездітність. Автор ініціативи пропонував запровадити збір для українців, які не мають дітей. Нардеп від "Слуги народу" Сергій Гривко хоче, щоб вони платити 1,5% від доходів. Але і ті, хто виховують одну або дві дитини, теж платитимуть, хоч і менше. На думку нардепа, це могло би поліпшити народжуваність у країні в час війни. Ініціатива збурила не лише мережу, а й самих народних обранців. Більше дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Ганни Рибалки.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Не маєш дітей – плати більше податків. Народні депутати запропонували стимулювати українців більше народжувати. Утім у дивний спосіб. "Слуга народу" Сергій Гривко зареєстрував законопроєкт, який пропонує запровадити окремий податок на бездітність.
За задумом нардепа, ставка збору для тих, хто не має дітей, становитиме 1,5% від доходів людини. Для українців, які виховують одну дитину – 1%. Двоє – 0,5%.
Демографічний податок не платитимуть українці, які виховують трійко чи більше дітей та люди, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, а також люди з інвалідністю першої групи. А от решту українців – від 21 до 58 років, за задумом Гривка, мають оподаткувати. Ось як пояснює сам "слуга народу" свою ініціативу.
"Наразі Україна переживає демографічну кризу, яка загострилася у зв'язку із збройною агресією російської федерації проти України. За оцінками різних експертів коефіцієнт народжуваності зараз знизився до 0.7-0.9, а відтворення нації починається від 2.2. Низька народжуваність є великою загрозою для держави, її економіки, пенсійної системи, розвитку, інвестиційної привабливості, безпеки та інших факторів процвітання", – заявив нардеп.
Реакція українців на суперечливу ідею не забарилася:
- "Рівень неадекватності зашкалює! Видаліть цю ганьбу негайно! Яке право ви маєте влазити в особисте життя громадян? Як можна змушувати жінок народжувати під ракетами і самостійно виховувати дітей, поки чоловік на фронті у воюючій країні?".
- "Ми не росія 2.0. Дайте жінкам право самим вирішувати, народжувати чи ні".
Наполохала ідея про податок на бездітність навіть самих обранців.
"В мене одна дитина, 9 місяців. Не всі депутати, як йогурти корисні. Некоректність підходу, суть не коментую. Дивуюся, як Мінекономіки кешбек не вставили, бо теж можуть", – зауважив нардеп від партії "Голос" Ярослав Железняк.
Читайте також: У Рівному мама-рекордсменка народила вже 18-ту дитину – родина каже, що це не межа.
У самій фракції "Слуга народу" ідею свого ж колеги розкритикували. Спочатку голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив: шансів на ухвалення законопроєкту немає. Після хвилі суворої критики, іронії та нерозуміння з боку виборців, Сергій Гривко вибачився і заявив: свій законопроєкт відкликає.
"Ініціативи гротескні зʼявляються. Цей законопроєкт прийняли о 08:00 ранку. І о 09:00 відхилили. Непослідовність окремого нашого колеги. В чатіку фракції в нас було обурення навіть нецензурні слова і швидко вирішилося", – розповів голова комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики, "слуга народу" Данило Гетьманцев.
Раніше Сергій Гривко уже запам'ятався виборцям сумнівними ідеями. Він – співавтор законопроєкту, який надавав би право командирам страчувати військових у бойовій обстановці за невиконання наказів, без суду. Також Гривко пропонував ув'язненим скоротити термін за допомогою роботи на "велогенараційних установках", які мали би розмістити на території в'язниць. Відтак мотати термін за допомогою велосипеда, на думку "слуги" було би швидше. А країна ще й електроенергію отримувала б.
"Пан Гривко – дуже активний законотворець. У нього величезний перелік зареєстрованих ініціатив. Лише незначна частина з них в результаті стає законами. В пояснювальній записці обґрунтовується тим, що потрібно десь взяти гроші. Аби більше платити сім'ям, які взяли на себе відповідальність за народження трьох і більше дітей. І справді там пропонується величезний перелік виплат. Це могла бути певного роду популістична ініціатива. Тому що пропонувала людям підтримку", – наголосила парламентська аналітикиня руху "Чесно" Вікторія Олійник.
Цікаво, що ідея про податок на бездітність далеко не нова. У СРСР в 40-х роках минулого століття діяв так званий податок на "холостяків, бездітних та малосімейних". А торік у грудні такий законопроєкт хотіли запровадити і в країні-терористці.
Ганна Рибалка, "5 канал"
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.