Twitter / UKR Mission to UN

Два основні аспекти: про що говоритимуть на "українському" Радбезі ООН

  Засідання Ради Безпеки ООН відносно України, розгляне два основні аспекти

  Заплановане на 29 травня відкрите засідання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні детально розгляне два аспекти: нехтування правами людини в окупованому Росією українському Криму, а також посилення агресії на Донбасі. Докладно про це зазначив в ексклюзивному речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, повідомляє "Укрінформ".

  "29 травня Рада Безпеки ООН проведе відкрите засідання з метою розгляду ситуації в Україні. Обговорення проводитимуться по двох аспектах: ситуації в окупованому Криму, а також в окремих районах Донецької та Луганської областей", – зауважив дипломат.

  Український представник також уточнив, що засідання саме в такому, відкритому, форматі по ситуації Україні не проводилося з лютого 2017 року.

  "Щоправда, обговорення українського питання після цього проходили в інших форматах, у тому числі в режимі закритих консультацій, а також засідання 15 березня у форматі Арріа", – додав він.

  В зв’язку з цим представник України наголосив: "Ми вважаємо, що проведення обговорень у Раді Безпеки ООН 29 травня дасть нам можливість продовжити міжнародні зусилля з вирішення українського питання, обговорити шляхи подальшої підтримки з боку Ради Безпеки та ООН загалом. Ми поінформуємо членів Радбезу про нинішню ситуацію на сході України, яка характеризується посиленням насильства та обстрілів з боку бойовиків, підтримуваних Росією".

  Стосовно ситуації в Криму, за повідомленням дипломата, обов'язково обговорюватиметься практика окупаційної влади щодо грубих порушень прав людини, утисків активістів і журналістів, а також незаконних затримань й арештів громадян.

  Засідання РБ ООН скликається у взаємодії з партнерами в Радбезі - насамперед, Польщею, яка головуватиме в Раді протягом травня, а також іншими країнами-членами Організації. Обговорення транслюватимуться в режимі онлайн на офіційному сайті ООН. Його початок попередньо запланований на 15-ту годину 29 травня за місцевим часом (о 22-й за Києвом).

  Як повідомляв 5.UA, Рада Безпеки ООН на неформальному засіданні у Швеції домовилася посилити діалог щодо ситуації в Сирії.

  Попередній матеріал
  За сприяння в будівництві Керченського мосту: у Нідерландах сім компаній потрапили під слідство
  Наступний матеріал
  Вночі на Подолі прогримів вибух: що розповіли в поліції

  Омелян: Росія визнала порти в окупованому Криму закритими – туди заборонено заходити суднам

  Чи розблокувала Угорщина проведення саміту Україна-НАТО – роз'яснення Климпуш-Цинцадзе

  Хто натиснув на Угорщину, щоб вона розблокувала діалог Україна-НАТО – Іщенко

  РНБО ввела санкції проти депутатів Держдуми РФ і представників окупаційної влади Криму

  Антарктична експедиція повернулася до України – що особливого привезли відважні вчені

  Javelin, санкції та "фіговий листок" Росії: детально про перемовини Президента та Весса Мітчелла