Проект "Стіна" 5 канал

ДПСУ: Проект "Стіна" – це кілька ліній "розумних" інженерних споруд

411 млн грн вже використані для реалізації проекту "Стіна"

В ефірі "5 каналу" у передачі "Інформаційний ранок" речник Державної прикордонної служби України Олег Слодобян позитивно оцінив проект інженерно-технічного облаштування, що здійснюється на українсько-російському кордоні. "Ми не використовуємо в повсякденній практиці термін "Стіна", тому що він дещо заводить діалог в інформаційний глухий кут. Чому? Тому що насправді йдеться про інженерно-технічне облаштування державного кордону, українсько-російської ділянки державного кордону, яке затверджене відповідним рішенням уряду ще в травні 2015 року, тому мова йде саме про інженерно-технічне облаштування. Це модель "інтелектуального" кордону, яка складається із кількох ліній – це лінія інженерних споруд, лінія фортифікаційних споруд, лінія візуально-технічного спостереження, лінія вогневого прикриття", – сказав Слодобян.

Відповідаючи на запитання, який вигляд матиме український кордон після завершення проекту, Олег Слободян заявив: "Ділянка відділу "Дергачі" на Харківщині облаштована, – де фактично ми її використовували як полігон для випробування оцих всіх технічних засобів, – вона облаштована так, як буде в майбутньому облаштований весь українсько-російський кордон".

Крім того, речник Державної прикордонної служби України запевнив, що всі гроші, виділені на реалізацію проекту "Стіна", використовуються за призначенням. "Загальна вартість проекту становить близько 4 млрд грн, а це майже 2 тисячі кілометрів сухопутної ділянки кордону, тобто вартість одного кілометра державного кордону при повному облаштуванні усієї системи складає десь близько 2 млн грн. На даний момент ми отримали в 2015 році 400 млн грн, які повністю використані, і використані за призначенням, по бюджету, передбаченому в 2016-му – 200 млн грн, ми отримали близько 60, з яких на даний момент використано там трохи більше 11 млн. Тобто на даний момент ми можемо говорити про 411 млн гривень, які вже використані для реалізації цього проекту", – повідомив Олег Слободян.

Пропонуємо вашій увазі повну версію розмови з речником Держприкордонслужби Олегом Слободяном:

Нагадаємо, у травні 2015 року Кабмін затвердив план облаштування і кошторис проекту "Стіна".

Попередній матеріал
Зубко: 27 міст отримали самостійність у контролі ДАБІ
Наступний матеріал
Речник АП: Внаслідок бойових дій поранено сімох військовослужбовців
Теги:
Loading...

Для реалізації проекту "Стіна" спроектовано робіт на майже півмільярда гривень – Серватюк

Держприкордонслужба отримала перші 10 млн грн на проект "Стіна"

У квітні розпочнеться активна фаза інженерних робіт в рамках реалізації проекту "Стіна"

Слободян: цьогоріч на реалізацію проекту "Стіна" скерують 300 млн гривень

Проект "Стіна" не відкладено - Держприкордонслужба

На засіданні уряду розповіли, як виглядатиме "Стіна" на кордоні з РФ