wikimedia.org

На засіданні уряду розповіли, як виглядатиме "Стіна" на кордоні з РФ

  Заступник голови Держприкордонслужби Павло Шишолін під час презентації проекту "Стіна"


  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Виконання заходів із інженерно-технічного облаштування потрібно проводити в два етапи. На першому етапі провести облаштування ділянок, що перебувають наразі поза зоною конфлікту та активних бойових дій, де ми можемо сьогодні розпочати роботи з інженерного облаштування", - розповів він.

  Представник ДПСУ уточнив, що йдеться про Чернігівську, Сумську і Харківську області, а також про північні райони Луганської області, які межують з Харківською.

  "Загальна протяжність цієї ділянки становить 500 км. Крім того, необхідно також розглянути питання облаштування адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим. Я просив би прем'єр-міністра розглядати це питання в єдиному контексті", - заявив він, додавши, що також є необхідність провести відповідні роботи на морській ділянці кордону навпроти Маріуполя, Бердянська та Генічеська.

  Шишолін наголосив, що основним елементом інженерного облаштування українсько-російського держкордону на сухопутній ділянці будуть контрольно-світлові смуги, земляні рови, різні системи оптико-електронного спостереження та всі електронно-сигналізаційні комплекси і різні фортифікаційні споруди, що перешкоджатимуть руху транспортних засобів і автомобілів з території РФ.

  На морській ділянці кордону єдина система оптико-електронного спостереження, а також фортифікаційні споруди, які не допустять здійснення безперешкодної висадки на територію України.

  Він додав, що реалізація другого етапу може розпочатися після бойових дій, тоді буде облаштовано решту 400 км україно-російського кордону.

  Реалізаціэю цього проекту займеться Міністерство інфраструктури, Міністерство регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ, а також Міністерство оборони.

  За словами Шишоліна, на реалізацією проекту передбачено кошти як з бюджету, так і позабюджетні гроші, а також буде залучено міжнародну технічну допомогу.
  Попередній матеріал
  На Донеччині контррозвідка затримала інформатора "ДНР"
  Наступний матеріал
  Меркель підтримала Порошенка щодо врегулювання ситуації на Сході
  Loading...