Поліція
Поліція 5 канал

Домашнє насильство під час карантину: соцслужби б'ють на сполох, а поліція розводить руками

Читайте по-русски
Жодних конкретних порад як врятуватися від домашнього терору у поліції не дають

Карантин може мати не лише позитивні наслідки. Суттєве збільшення випадків домашнього насильства під час карантину фіксують соціальні служби по всьому світу. Українські ж правоохоронці запевняють: звернень жертв домашнього терору не побільшало. Громадські ж організації, які надають притулок жертвам переконують: це не так! У ситуації розбиралася кореспондентка "5-го" Наталія Світлова.

Перебувати із катом на одній житловій площі львів'янці Катерині урвався терпець торік. Жінка втекла з дитиною від чоловіка в орендовану квартиру. Однак знову повернулася в пекло, адже через карантин втратила роботу.

"Я свідомо йшла на це, щоб мати дах над головою", – каже жертва насилля.

Агресія співмешканця матері для дворічного хлопчика на Дніпропетровщині стала трагічною. Через черепно-мозкову травму дитина померла.

"Ну він же ненормальний цей Діма. Я вже говорила, щоб його прибрати. І соцзахист приїжджав забирати дітей. Але не забрали чомусь дітей. Сказали, що синець на дупі – це просто синяк. А він його бив", – переконує бабуся загиблого хлопчика Тетяна Майкова.

Сусіди запевняють: намагалися врятувати дитину від жорстокого поводження, але соціальні служби не допомогли.

"Треба всім службам та міліції теж дати по шиї, бо заходів ніхто ніяких не робив. Три тижні тому були побої – матері три зуби вибили і в дитини були побої – заходи не прийняв ніхто", – наголошує сусід.

Майже тисячу звернень від жертв домашнього насилля за останній місяць надійшло до поліції Дніпропетровщини. Проте у центрі підтримки дітей і сімей Дніпра, у якому є приміщення для тимчасового перебування постраждалих від домашніх тиранів, кажуть: за час карантину не надали притулку жодному з нужденних, адже щоби до них потрапити, треба дуже багато зібрати документів. Зокрема, довідку про стан здоров'я, коли лікарні обмежили прийом пацієнтів, а також рішення колегії чиновників, які перейшли на роботу онлайн.

"Тобто жінка потім перенаправляється і вже я організую якось транспорт для доставки її у заклад – головне бажання. Бажання подолати", – запевняє директорка центру підтримки дітей і сімей Дніпра Марина Земенкова.

Соціальні служби – паралізовані, запевняє місцевий представник фонду ООН у галузі народонаселення Ганна Карпеченкова. За її словами, транспортування жертви, надання їй необхідної допомоги та прихистку завжди були проблематичними, а в умовах карантинних обмежень стали проваллям у системі.

"Мені відповіли: ми розглянули усі можливості, але можливостей ніяких немає. Зачинено, всі ці функції виконували наразі громадські організації. На жаль", – зауважила представниця фонду ООН у галузі народонаселення в Дніпропетровській області.

Поліція констатує: звернень від жертв насилля у карантин не побільшало, проте у профільному міністерстві розробили додатковий план дій.

"Показує наліпку: у нас є ще додатковий такий план дій. Це план дій, підготовлений Національною поліцією, Міністерством внутрішніх справ – оце наліпка. Ми їх будемо розповсюджувати не лише в наших відділеннях і відділеннях поліції, а й у територіальних підрозділах", – запевняє заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП у Дніпропетровській області.

Жодних конкретних порад як врятуватися від домашнього терору в поліції не дають.

Наталя Світлова, Марта Шикула, Олександр Пронський, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
"Всеукраїнська школа онлайн" на 6 травня – уроки для 7 класу
Наступний матеріал
В Україні приземлилася "Мрія" з гуманітарним вантажем, закупленим "Нафтогазом"
Loading...

Кабмін створив Фонд з надання соціальної допомоги потерпілим від насилля

Статистика жахає: дані ООН свідчать, що кожна друга убита жінка у світі загинула від рук партнера або члена сім'ї

Злочинці використовують навіть інтернет: як захистити дитину від сексуального насильства – сюжет

В Україні розроблять стратегію протидії сексуальному насильству щодо дітей в Інтернеті – Кулеба

Систематично ображав дружину: перший вирок через насильство в сім'ї винесли у Києві

Тортури в дитячому притулку: поліція і ДБР проводять розслідування