Луганськ 5.ua

Документи найманців підтверджують, що "ПВК Вагнер" є таємним загоном ГУ ГШ ЗС РФ – СБУ

Також опубліковано частину наявних відомостей про осіб, які брали безпосередню участь у придушенні демократичних протестів у Судані на початку 2019 року

Очільник Служби безпеки України Василь Грицак заявив: документи найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" підтверджують, що це таємний загін головного управління Генерального штабу збройних сил Російської Федерації. Про таке повідомила прес-служба СБУ.

"Росія продовжує цинічно брехати, намагаючись виправдати свої злочини, вчинювані по всьому світу. Кремль не перестає "горлати", що його збройні підрозділи ГУ ГШ ЗС РФ не захищають диктаторських режимів у Судані, Сирії та не причетні до вбивства журналістів у ЦАР, які намагались пролити світло на їхню "засекречену" діяльність", – йдеться в тексті повідомлення.

Там додали, що 25 січня Служба безпеки України оприлюднила матеріали, які свідчать, що російські найманці та озброєння доставляється до Судану та інших країн регіону безпосередньо авіацією міністерства оборони РФ на замовлення ТОВ "М Інвест" – комерційної структури "повара Путіна" Є.Пригожина.

Крім того, СБУ опублікувало частину наявних відомостей, зокрема перший список із 149 осіб, які брали безпосередню участь у придушенні демократичних протестів у Судані на початку 2019 року.

Правоохоронці зазначили: аналіз паспортних даних понад тисячі співробітників "ПВК Вагнера" свідчить, що переважна більшість документів російських найманців була оформлена централізовано в Москві підрозділом Федеральної міграційної служби РФ, який також видавав документи прикриття і для офіцерів ГУ ГШ ЗС РФ "Петрова" та "Боширова" – виконавців хімічної атаки у британському Солсбері. При цьому номери паспортів декількох сотень "вагнерівців" також відрізняються між собою лише останніми цифрами.

"Серія та номери закордонних паспортів найманців "ПВК Вагнера", а також місце їх оформлення ще раз підтверджують – це таємний загін позаштатних убивць ГУ ГШ ЗС РФ. Залишається лише почути від офіційних осіб РФ, який саме "шпиль" у Судані або ЦАР вони відвідували" – повідомив голова СБУ.

Слід зазначити, СБУ також встановила, що до складу африканських ротацій "ПВК Вагнера" російською військовою розвідкою були спрямовані і громадяни з інших країн: Білорусі, Молдови, а також підтримуваних Росією самопроголошених республік.

Крім цього, наявна інформація свідчить про цільовий набір до суданського "відрядження" ПВК "Вагнера" зрадників України з числа мешканців тимчасово окупованого Криму, які у винагороду за сприяння російському агресору отримали громадянство РФ.

"Також встановлено, що одним з напрямів поповнення ПВК "Вагнера" є вербування російськими спецслужбами близьких родичів російських найманців. Загалом СБУ задокументовано понад 112 осіб, для яких "російський бізнес на крові" став родинною справою", – зазначено в тексті повідомлення.

Показовим фактом є те, що понад 90% африканського контингенту найманців у 2014-2015 роках брали участь у військовій агресії проти України, зокрема – штурмах Луганського аеропорту та м. Дебальцеве, а згодом були спрямовані до ЦАР.

Службою безпеки також встановлено, що з кінця 2018 року активізовані роботи зі створення в Судані "пункту військово-технічного забезпечення ВМФ РФ" за участю колишніх офіцерів ВМС України, які весною 2014 року зрадили українському народу, перейшли на бік російських окупантів та нині проходять військову службу у складі Чорноморського флоту ВМФ РФ.

"СБУ продовжить документувати злочинну діяльність кожного російського терориста та зрадника України незалежно від місця їхнього перебування. Справедливе покарання за вчинені злочини проти українського народу – лише справа часу", – наголосив голова СБУ Василь Грицак.

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
ООН: через міграцію населення України за 30 років може скоротитися на 18%
Наступний матеріал
Навколо очей – дві фіолетові гематоми: на Вінниччині батьки жорстоко побили 6-річного хлопчика

Минулого року СБУ заборонила в'їзд 157 росіянам

Кремль додатково виділив гроші на втручання у вибори в Україні: зовнішня розвідка дізналася суму

Патріотичне привітання: в окупований Донецьк на кульках полетіли тисячі синьо-жовтих листівок

Російські окупанти захопили в полон бійця ЗСУ

ОБСЄ зафіксувала понад 20 російських танків у районі Тернового

Міноборони: Зникнення італійського фотографа на Донбасі – фейк