Доброчинці критикують новий урядовий законопроект про благодійну діяльність

  Доброчинці критикують ініціативи уряду та наміри Парламенту ці ініціативи підтримати. Йдеться про новий урядовий законопроект про благодійну діяльність. Згідно з документом, на кожну пожертву сумою - понад 850 гривень, треба укладати угоду та завіряти її у нотаріуса. Такі зміни, упевнені благодійники, зменшать кількість пожертв, а іноземні взагалі заблокують: час і зайві гроші - це ще один бар’єр на шляху процесу який має бути якомога простішим. У міністерстві юстиції - роз’яснюють йдеться не про гривні, а про іноземну валюту і також радять не плутати пожертву та благодійний внесок.  

   

  Христина Калюжна, потребує пересадки кісткового мозку:«У меня пластическая анемия, не работает костный мозг, а костный мозг перерабатывает тромбоциты, гемоглобин и лейкоциты».

  Щоби позбутися страшного діагнозу, Христині мають зробити пересадку кісткового мозку в Італії. 145 тисяч євро - вартість операції. Родина збирає гроші через пожертви.

  Христина Калюжна, потребує пересадки кісткового мозку: «Спасибо большое, за то, что вы перечисляетет деньги, чтобы меня вылечили».

  Звістка про законопроект - не на жарт налякала родину.

  Олена Калюжна, мама хворої дівчини: «Ну, получается, мы никогда не выздоровыем».

  Бо грошей можуть і не назбирати. За новим документом - більше ніж 850 гривень на благочинність так просто не перерахуєш. Без нотаріуса та письмової угоди.

  Максим Лациба, керівник програми розвитку громадянського суспільства УНЦПД: «Необхідно йти до нотаріуса, обов’язково оформляти нотаріально, платити за це гроші».

  Такої мороки, кажуть, ніякий благодійник не схоче. Скриньки для внесків можуть просто спорожніти. Бо тих, хто жертвує більше ста доларів, хоч і не багато, але все ж вони є.

  Ольга Кудіненко, керівник благодійного проекту "Таблеточки": «Всего это 10 процентов пожертвований, но если перенести это в деньги, то за два года это 1 миллион. Это 80 процентов от всех собственных средств».

  Анатолій Козак, секретар благодійної організації: «Наша благодійна організація отримує кошти від півмільйона євро до трьох євро. 95 відсотків нам дають іноземці».

  А такі організації ще більше за своє майбутнє хвилюються. Невідомо - як іноземці сприймуть українську бюрократію. 

  Анатолій Козак, секретар благодійної організації: «Свої 150 євро він має оподаткувати, нотаріально оформити. А хто йому відшкодує час, дорогу, час?»

  Ольга Кудіненко, керівник благодійного проекту "Таблеточки":«Такое ощущение, что мы сейчас делаем  гитлеровскую Германию, неугодных государству людей, которые нуждаются, там с ДЦП, онкобольные дети, это всё собирается в одну базу и 80 процентов идёт по расстрел».

  Благодійники написали і в Парламент, і в Кабмін. Просили відкликати законопроект. Утім, відповіді не дочекалися. Профільний комітет парламенту документ поки не розглядав. Та його голова урядову ініціативу не підтримує.

  В'ячеслав Кириленко, народний депутат, голова комітету з питань культури і духовності: «Оскільки в казні немає грошей - гроші шукаються урядом кругом. Не можна зарубати на корню благочинність в Україні взагалі».

  Максим Лациба: «Я думаю, що нотаріусам хочуть дати заробити».

  У міністерстві юстиції роз'яснили - йдеться не про гривневі внески.

  Дмитро Журавльов: «Це мова йде про валютні цінності. Тобто це валюта».

  До того ж треба розрізняти два поняття. Якщо це благодійний внесок - ніяких угод не треба. А якщо це пожертва - то тільки через нотаріуса.

   

  Дмитро Журавльов: «Це мова йде, якщо ви укладаєте договір-пожертва на конкретні цілі, а благодійний внесок - це інше. Ви благодійний внесок - можете нести, то ніхто не буде нічого писати, а пожертва - це як окремий договір».

  Допоки благодійники і юристи розтлумачують кожен по-своєму норми, які можуть стати законом - родина Христини рахує зібрані гривні. Наразі мають лише 100 тисяч. А італійська лікарня прийняти українську пацієнтку готова вже. Дівчинка не втрачає надії одужати та поміж процедурами у лікарні - складає вІрші.

  Христина Калюжна, потребує пересадки кісткового мозку: «Моя мама завжди добра й гарна.

  Правильний підкаже шлях.

  Моя мати знає все на світі

  Що знаю і не знаю я».

  Журналіст, «5 канал»: «Це ти сама написала?»

  Христина Калюжна, потребує пересадки кісткового мозку: «Да».

  Журналіст, «5 канал»: «А це давно?»

  Христина Калюжна, потребує пересадки кісткового мозку: «Только что».

  Анна Мірошниченко, Ольга Сніцарчук та Денис Савченко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Назви станцій майбутнього метро на Троєщину визначать на конкурсі
  Наступний матеріал
  Депутати таки взялися за євроінтеграційні закони [відео]
  Теги: