ЗНО
ЗНО life.pravda.com.ua

До вишу без ЗНО: які умови пропонують абітурієнтам із ОРДЛО та Криму

Читайте по-русски
Ідея розроблялася також у Міністерстві освіти

Абітурієнтам із тимчасово окупованих територій цьогоріч дозволили втупити до українських вишів без ЗНО. Для них встановлять квоти. Запрацює нововведення уже цьогоріч. Для чого запроваджують такі зміни, з'ясовує кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак. Їй вдалося отримати ексклюзивний коментар від абітурієнта, який приїхав з окупованої території.

Кілька днів тому президент зробив дану заяву. Він каже, що випускники шкіл із окупованих територій зможуть вступати до українських вищих навчальних закладів без здачі тесту ЗНО. Водночас лише завдяки вступним іспитам. Така система діяла і досі вже 4 роки, але цьогоріч пропонують розширити список вищих навчальних закладів, до яких зможуть вступити випускники із тимчасово окупованих територій.

Ідея розроблялася також у Міністерстві освіти. Таким кроком влада перш за все прагне реінтеграції молодих людей, які зараз проживають на тимчасово окупованих територій, в Україну. Варто зазначити, що зараз чимало абітурієнтів, які зареєструвалися і хотіли проходити незалежне тестування, але вони не можуть перетнути КПВВ, адже їх відкрили тільки кілька днів тому. Хочуть взяти участь у Зовнішньому незалежному оцінюванні понад тисячу абітурієнтів з ОРДЛО. Наразі контрольні пункти поки що не пропускають такої кількості людей.  

"Освіта має бути незалежною від політики. І дуже дивно та дуже прикро слухати про те, як президент каже про подібні речі і якимось чином намагається підлаштувати зовнішню політику країни під абітурієнтів і систему освіти", – каже абітурієнт з ОРДЛО Артем Блохін. 

Читайте також: Як пройде ЗНО в умовах карантину – пояснення МіносвітиПопередній матеріал
Погодне лихо на заході України: брифінг прем'єра Шмигаля – трансляція
Наступний матеріал
Учасникам ЗНО із Західної України, де вирує негода, радять складати тест на додатковій сесії
Loading...

Випускників остаточно звільнили від ДПА, а ЗНО – таки відбудеться за планом

Як пройде ЗНО в умовах карантину – пояснення Міносвіти

У Міносвіти визначилися з датами проведення ЗНО

Тепер за бажанням: ВР дозволила випускникам-2020 не складати ДПА

Освітній омбудсмен пояснив, кого і як хочуть звільняти від проходження ДПА

Другий термін Зеленського, відставка Авакова, криза на ринку електроенергії та цькування Порошенка – "ІнфоВечір"