Літак
Літак Shutterstock

До Львова літаком за 600 грн: в Україні авіабум на внутрішні рейси – куди і за скільки можна полетіти на свята

Читайте по-русски
Перепусткою на борт стане або сертифікат про вакцинацію, або тест на коронавірус, або довідка про одужання

600 гривень до Львова. Трохи дорожче до Одеси. Це вартість польотів із Києва. В Україні авіабум на внутрішніх рейсах. Перевізники змагаються за пасажирів і пропонують дешеві перельоти. Іноді летіти виходить дешевше, аніж доїхати в купе потягом. Але і попит на авіарейси чималий, тому дешеві квитки розмітають за кілька годин. Вимог до пасажирів на внутрішніх рейсах небагато: варто лише показати COVID-сертифікат або негативний тест. Чого не скажеш про міжнародні польоти. Через новий штам коронавірусу країни починають змінювати правила в'їзду для туристів. І це якраз за лічені дні до свят. Журналіст "5 каналу" дізнавався про правила польотів і як не пролетіти з польотом.

Пані Оксана поспішає на реєстрацію на рейс до Львова. Із сином літає нечасто – десь раз на два місяці, але обирає саме небо. Каже, бо швидко та й ціна квитка доступна. Злітати до Львова за 600 гривень цілком реально. Але є одне але. Квитки на літак треба купувати щонайменше за місяць. Та це добра альтернатива потягу. Бо ціна місця в купе сюди ж коштуватиме майже таких самих грошей. Вартість квитка на різдвяно-новорічні свята стартує від 500 грн. У плацкарті доїхати дешевше. Подорож до Львова залізницею триватиме щонайменше понад 5 годин. Натомість політ – хвилин 50, однак варто ще й враховувати дорогу до аеропорту. На летовище треба прибути за півтори-дві годин до відльоту. А в найдешевші квитки на літак багаж не входить. На борт можна взяти маленьку валізу або наплічник. За додатковий багаж треба доплачувати.

"Якщо тижні два-три наперед, то можна і за 800 грн. Ну, є там і по 2 тисячі. Залежно коли брати. Якщо на наступний день, то 2 тисячі. Ціни кращі і рівень сервісу", – сказав пасажир Олег.

Кількості рейсів на свята у львівському аеропорту не натішаться. До Києва звідси літають 4 авіакомпанії. Деякі виконують по кілька польотів на день.

"Ми тепер можемо вибирати і в часі, і в авіакомпанії, і в комфорті. Конкуренція дуже серйозна, і мені подобається, що ця конкуренція з‘явилася. Тобто авіація, вона має бути доступною", – акцентувала увагу директорка Міжнародного аеропорту "Львів" Тетяна Романовська.

В Одеси сполучення з Києвом дещо гірше. На південь до моря літають три авіакомпанії. Ціни на квитки стартують від 655 гривень. Однак дешевих квитків на свята практично немає. Ще менше рейсів зі столиці до Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Херсона, Чернівців та Івано-Франківська. А коли нема конкуренції, то дорожчі квитки. Найкращим для внутрішніх авіаперевезень в Україні був доковідний 2019 рік. Тоді між містами України літали понад 2 мільйони пасажирів. Цього року таких показників ще не буде, прогнозують фахівців. Але галузь поступово оживає.

"Протягом 2018-2019 відбулося істотне зниження вартості квитків. В середньому, які стартують від 600-700 гривень за переліт. Люди почали більше літати. І з’явилися нові гравці", – запевнив фахівець авіаційної галузі Богдан Долінце.

Для польотів в Україні до пасажирів вимог не багато. Перепусткою на борт стане або сертифікат про вакцинацію, або тест на коронавірус, або довідка про одужання. Тому планувати поїздки країною надійніше, аніж за кордон. Авіаційну галузь у світі знову починає лихоманити. У високий сезон перед святами країни почали змінювати правила в'їзду.

"Ми знаходимо якесь спільне рішення з пасажиром. Можливо, це буде скасування рейсу чи його перенесемо. Але це лише за умови, якщо українцям взагалі немає можливості в цю країну потрапити", – зауважив комерційний директор авіакомпанії Олександр Джиджора.

Наприклад, Італія взагалі закрила кордони для туристів. Латвія запровадила вибіркове тестування для мандрівників просто в аеропорту. Румунія відправляє туристів на двотижневий карантин. А Фінляндія вимагає негативний тест навіть від вакцинованих подорожувальників. Правила можуть змінюватися мало не щотижня. Тому перед поїздкою обов'язково перевіряйте їх на спеціальному урядовому сайті. Навіть якщо пасажир не може летіти, бо країна закрила кордони, немає гарантій, що авіакомпанія поверне гроші за квитки. Більшість лоукост-перевізників кошти не повертають. Класичні, тобто дорожчі компанії, можуть запропонувати змінити дати подорожі. Під час бронювання потрібно прискіпливо перечитувати всі правила.

Сергій Барбу, Ігор Костюк, "5 канал"

Читайте також: Подорожі стануть доступнішими: Україна доєднається до глобальної мережі COVID-сертифікатів

Попередній матеріал
Питання міжнародних відносин у світі урегульовувалося десятиліттями і не потребує указів Зеленського – Павленко
Наступний матеріал
У Рівному будують екокотельню, яка забезпечить велику частину міста дешевим теплом – Третяк
Loading...
COVID-19 в Україні: за добу зафіксували понад 6000 інфікованих, одужало майже 20 тисяч людей

COVID-19 в Україні: за добу зафіксували понад 6000 інфікованих, одужало майже 20 тисяч людей

"Омікрон" в Україні: чи заразніший він за інші штами та чи захистить вакцинація – сюжет

"Омікрон" в Україні: чи заразніший він за інші штами та чи захистить вакцинація – сюжет

"Коронавірус дуже сильно прискорив усі дистанційні процеси" – директорка Інституту демографії

"Коронавірус дуже сильно прискорив усі дистанційні процеси" – директорка Інституту демографії

Випробування коронавірусом, ЛГБТ-шлюби, одне Різдво – Блаженніший Святослав у ток-шоу "Дійові особи"

Випробування коронавірусом, ЛГБТ-шлюби, одне Різдво – Блаженніший Святослав у ток-шоу "Дійові особи"

Україна має домовленості на постачання майже 42 млн доз вакцини проти COVID-19 у 2022 році – головний санлікар

Україна має домовленості на постачання майже 42 млн доз вакцини проти COVID-19 у 2022 році – головний санлікар

Із 23 грудня одразу 6 областей вийдуть із "червоної" зони карантину

Із 23 грудня одразу 6 областей вийдуть із "червоної" зони карантину