До Дня рідної мови активісти НББ підготували низку пропозицій владі

  Відзначити День рідної мови спортивним пробігом вирішили активісти столичного молодіжного руху "Не будь байдужим". Разом із учнями київських середніх шкіл та українськими музикантами, письменниками й спортсменами вони підготували лист пропозицій міністру освіти Івану Вакарчуку.

  Відзначати День рідної мови активісти руху "Не будь байдужим" почали із підготовки святкових плакатіу - на них листи та пропозиції школярів, адресовані міністру освіти. Головна вимога: вчителі мають спілкуватися з учнями українською не лише під час уроків, а й упродовж позакласних заходів та перерв.

  Павло Подобед, учасник акції: "Стільчик з двома ніжками - це і двомовна наша політика, тобто до чого вона приводить. І це водночас половинчатість заходів в сфері мовної освіти. Можете самі сісти на цей стільчик і подивитись на скільки зручно на ньому буде сидіти".

  Олена Франківська, учасниця акції: "Дуже часто є така ситуація, коли вчителька приходить на урок і каже: "Добрий день! Відкриваємо журнал" і проводить його дійсно українською. Але, на жаль, коли звучить дзвінок на перерву, вона автоматично підіймає слухавку мобільного і говорить російською. Таким чином, в дітей складається враження, що ця мова є штучною. Що це мова тільки вчительки, журналу і оцінки двійки чи четвірки".

  Як зробити так, щоб у вітчизняних школах чути було тільки українську, знають зірки. Провідні вітчизняні письменники, спортсмени та музиканти на чолі з Олегом Скрипкою дійшли висновку: брати на роботу до загальноосвітніх закладів слід винятково україномовних вчителів.

  Олег Скрипка: "Це кадрове питання, це якість вчителів. Це мусять бути найкращі люди України і як мінімум, як база треба вивчити мову. На всі державні служби це мусить бути закон. Це є у всіх державах світу, ніхто не придумував таке".

  Втім, передавати свої побажання особисто міністру освіти з усієї творчої еліти поспішив лише соліст групи "Mad Head's" Вадим Красноокий. Пояснює: для нього це справа честі. Сам заговорив українською лише рік тому.

  Вадим Красноокий: "Минулого року я перейшов на побутове спілкування українською мовою повністю, доводиться робити певні зусилля, тому що більшість людей, які мене оточують, продовжують спілкуватися російською. Я просто вважаю, що знання будь-якої мови - це для людини скарб. Це капітал. який можна використовувати в житті".

  Вручити звернення особисто міністрові освіти не вдалося. Замість Івана Вакарчука списані дитячим почерком плакати прийняв його заступник. Утім, пообіцяв - учнівські побажання без уваги міністра не залишаться.  

  Марія Коренюк, Іван Головач, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.94Мб)

  Попередній матеріал
  Сьогодні - День рідної мови (репортаж)
  Наступний матеріал
  Вибух на шахті в Китаї - 73 гірника загинули
  Теги:
  Loading...