Митниця
Митниця od.gp.gov.ua

Для чого в Україні створюють Єдину міжрегіональну митницю

Екперт пояснив мету створення Єдиної міжрегіональної митниці та хто буде нею керувати

29 березня Кабмін підтримав концепцію реформування Державної фіскальної служби України, зокрема податкової й митної частини. В ефірі "5 каналу" експерт з правових питань Центру соціально-економічних досліджень CASE Ukraine Андрій Саварець пояснив суть та мету митної реформи.

Митну систему почнуть змінювати вже 1 травня. Замість 27 регіональних буде функціонувати Єдина міжрегіональна митниця. У регіонах залишаться представництва Єдиної міжрегіональної митниці, однак без статусу юридичної особи.

"Централізована структура мала б сенс у тому випадку, якби митна служба, як раніше, була відокремленою. Тоді вона була модерним органом, який мав здатність саморегуляції, мав профільний вуз і навчальний центр. Сьогодні ж ця структура дещо "розмита", інтелектуальні центри прийняття рішень деградують, приймається дуже мало нормативно-правових актів з митної справи", – пояснив Саварець.

За статусом міжрегіональна митниця буде територіальним органом Державної фіскальної служби України. Експерт запевнив, що ініціатива такої реформи належить Міністерству фінансів, яке має суттєвий вплив і на Державну фіскальну службу загалом.

Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що працівник митниці в "Борисполі" вимагав 1100 євро. Вказані кошти співробітник Київської митниці ДФС вимагав від громадянина за купівлю товарів в обхід митних платежів. Іншу частину коштів у сумі 750 євро митник вимагав за нерозмитнення товару.

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Головний люстратор повідомила кількість люстрованих осіб
Наступний матеріал
КМДА виділила більше 1 мільйона на будівництво підземного музею – робота поки стоїть
Loading...

Контрабанда віком 10 тис. років: українець намагався вивезти до Польші частину бивня мамонта

Громадянин Болгарії намагався вивезти з України бивень мамонта – ДПСУ

Українці майже на 25% скоротили поїздки до окупованого Криму – Слободян

"Гарна робота прикордонників та СБУ": Геращенко прокоментував те, що російську співачку Лоліту не пустили в Україну