Збирає дрони на дозвіллі. Киянка сама закуповує деталі та складає FPV-дрони просто в себе вдома. Дівчина всього навчалася з нуля, за онлайн-курсом. Готові пташки відправляє на фронт, до батькової бригади. Як дівчина навчилася цієї справи та що потрібно, щоб самому збирати безпілотники, наша Марія Дрозд розповіла.
Виробництво дронів у власній кімнаті. Наталія працює в айті-галузі, а у вільний час складає безпілотники для 118-ї механізованої бригади, де раніше служив її батько-ветеран. Від початку вторгнення допомагає збирати кошти для бійців, але вирішила, що цього замало.
"Ти береш фізично своїми руками робиш. І реально бачиш, як це допомагає, як це рятує життя. Як це знищує противника – дуже ефективно і досить безпечно для наших хлопців", – поділилася волонтерка Наталія Цебринська.
Одна така пташка – задоволення не з дешевих і коштує близько 12 тисячі гривень. А їх треба якомога більше. Тому частину вартості покривають донати небайдужих громадян. Усі запчастини Наталія замовляє з Китаю і збирає просто в себе вдома.
"Ось це рама на 7 дюймів. Приходить зазвичай набор, в якому є всі гвинтики. Потім є майданчик під камеру. І до неї ось таким чином під'єднуються промені", – показала волонтерка.
Уже до цієї конструкції Наталія прикручує мотори, припаює дріт, який приєднуватиметься до батареї.
"До контроллера доєнуємо приймач, камеру і передавач. До нього обов'язково доєднувати антену перед включенням", – додала вона.
Залишається закріпити батарею, згодом військові встановлюють потрібне їм програмне забезпечення – і пташку можна запускати.
– Воно таке доволі важке, хочаа сама по собі конструкція здається хлипкою, але тут саме батарея важка. І куди ж тоді кріпиться вибухівка, те, що перевозять на цих дронах?
– Насправді рама є досить міцною, вона зроблена з карбону. Тож вона є дуже легкою і водночас дуже міцною. Вони продівають вниз пластикове кріплення, закріплюють бойову частину і воно вже летить.
Такого важливого ремесла Наталія навчилася самотужки за онлайн-курсом "Народний дрон". Зізнається: перший дрон дався не одразу, проте навчитися складати FPV-дрони не важко.
"З нуля до фінішу я його зібрала тижня за півтора, зараз на це іде 4-5 годин", – зазначила Наталія Цебринська.
– Що мені потрібно, якщо я все ж таки вирішу цим займатися? Що мені треба закупити, чого навчитися?
– По-перше, вам треба інструменти: це паяльник, шестигранники різного розміру, фіксатор з'єднань. Це така штука, яка допомагає кріпленням бути більш стійкими і не розкручуватись. Все. І далі вам необхідно закупити деталі.
У 118 механізованій бригаді ЗСУ безпілотник Наталі вже відтестили й активно застосовують проти росіян.
"Дрон гарно зібраний. Все: двигуни, мотор, камера. Це має бути прикладом для інших людей, що ми можемо всі разом долучатися і бути прикладом для інших людей", – розповів майстер із технічної підготовки БПлА Сергій "Сокіл".
Такі дрони, як правило, летять в один кінець. Складаються швидко, і водночас є дуже потужними.
"Дронів 20-40 в день застосовуємо. Тут на Запорізькому напрямку, де багато степів, ворогу немає де ховатися і це є ефективним для знищення ворога", – додав "Сокіл".
Марія Дрозд, Олексій Тищенко, "5 канал"
Читайте також: пересувається тихо, але наслідки візитів – вибухові: ЗСУ показали, як працює український наземний дрон.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.