Тетяна Денісова
Тетяна Денісова Сайт українського омбудсмена

Денісова закликала владу Білорусі повернути затриманих українців додому

  Читайте по-русски
  Денісова одразу після затримання звернулася до посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима

  Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова публічно звернулася до низки міжнародних організацій і закликала забезпечити правовий захист затриманим у Білорусі українцям. Про це вона написала у своєму Telegram-каналі.

  "Відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, влада Білорусі "повинна негайно після затримання повідомити дипломатичних представників України про місцезнаходження наших співгромадян та надати доступ для безпосереднього спілкування з ними. Вимагаю від білоруської сторони якнайшвидше повернути українців додому", – наголосила вона.

  Денісова одразу після затримання звернулася до посла України в Республіці Білорусь Ігоря Кизима з проханням встановити місцеперебування та перевірити, чи застосовувалася до громадян України фізична сила або психологічний тиск із боку правоохоронців.

  Також у терміновому порядку вона звернулася до голови Комісії з прав людини, національних відносин і засобів масової інформації Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь Андрія Наумовича з проханням забезпечити належний правовий захист двом затриманим під час акцій масового протесту в Білорусі українським волонтерам Євгену Васильєву та Костянтину Рєуцькому, а також двом іншим громадянам України – Оксані Альошиній та хлопцю, чиє ім'я наразі не розголошують.

  "Закликаю Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет, президента Міжнародного комітету Червоного Хреста Петера Маурера, голову ОБСЄ Еді Раму та інші міжнародні правозахисні організації сприяти забезпеченню правового захисту затриманим громадянам України", – додала омбудсмен.

  Денісова також закликала громадян України найближчим часом утриматися від поїздок до Білорусі.

  Нагадаємо, раніше МЗС України звернулося до влади Білорусі з вимогою організувати негайну зустріч вітчизняного консула з трьома нашими громадянами, затриманими в Мінську.

  Попередній матеріал
  Білоруси звернулися до Ілона Маска: просять забезпечити країну інтернетом
  Наступний матеріал
  Загальна кількість затриманих у Білорусі наближається до 7 тисяч: за четвертий день протестів силовики схопили 700 осіб
  Loading...

  Міліціонер, який виступив проти насилля щодо протестувальників, покинув Білорусь

  У Києві знову розпочалась акція солідарності з Білоруссю – фото

  Білоруські митці закликали зупинити терор у країні

  "Лукашенко – головний організатор усіх протестів у Білорусі" – білоруська журналістка

  "Підлеглі кривавого таргана" – Сенцов гостро відреагував на дії білоруських правоохоронців

  Мінськ знову вийшов на вулиці – трансляція