День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці 5 канал

Українська пісня в Авдіївці: як "знекровлене" місто відзначило День рідної мови

У місцевих школах запевняють, що свято української мови відзначали завжди, цей рік – не виняток

Попри постійні проблеми з теплом і світлом та регулярні обстріли житлових кварталів, прифронтова Авдіївка намагається жити нормальним життям. Майже в усіх школах 21 лютого відзначали День рідної мови. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій.

"Ми щороку відзначали, завжди. 9 листопада – День української письменності, а от 21 лютого – День української мови", – каже директор Авдіївської загальноосвітньої школи №7 Людмила Полянська.

Щоправда, донедавна рідну мову тут згадували лише на свята. Усі уроки в 7-й школі вели російською. Нині ситуація змінилася, каже директор. Половина класів – з українською мовою викладання, бо так забажали батьки.

"До речі, цього року два перших класи ми набрали з українською мовою навчання. А так в кожній паралелі є україномовний і російськомовний клас. Люди розуміють, що українська мова – потрібна, що її треба вивчати, що ми живемо в Україні", – додає директорка.

Ще задовго до війни в одному з класів цієї школи відкрили куточок українського села. Восени 2016 року експозиція поповнилася новими експонатами із Західної України, куди авдіївських школярів звозили волонтери.

День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці5 канал

Після 2014 року, уже під час війни, у цій же школі з'явився музей українського побуту. Усі експонати – подарунки батьків, вчителів, мешканців міста. Піч майстрували власноруч – гуртом. Екскурсії тут проводять діти двома мовами.

День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці
День мови в Авдіївці

Побільшало українських класів і в 6-й школі. Марина Григорівна, яку завдяки муралу на розбитій багатоповерхівці знають далеко за межами Авдіївки, сьогодні з учнями писала диктант єдності, а урок закінчили піснею про мову.

Ольга Калиновська, Іван Наконечний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Режим тиші їх не стосується": на Луганщині помітили чеченців та якутів, що воюють за "ЛНР"
Наступний матеріал
Єрмоленко: Після деокупації можливе громадянське протистояння

Відомий режисер пояснив, якою має бути державна культурна пропаганда

"Народний контроль": Українські музики самотужки рахуватимуть кількість пісень державною мовою на радіо

"Суржику – бій": Українські айтішники створили мобільний додаток для вивчення державної мови