Ахтем Чийгоз
Ахтем Чийгоз
5 канал

Чийгоз: Знайти таких адвокатів, як Микола Полозов – важко

Не всі адвокати в Криму добросовісно виконують свою роботу щодо політв'язнів

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Він також прокоментував те, що частина адвокатів у Криму є українськими громадянами, а частина –  громадянами РФ: "На жаль, це найболючіше наше місце, тому що знайти таких, як Полозов, це складно. Таких, які були б політично готові до таких процесів. А в цьому разі (йдеться про адвокатів у Криму – ред.) дуже складно знаходити адвокатів, які розуміли б, що це, зрештою, ще й обов'язок людини, наділеної статусом адвоката… Є невелика, на жаль, група адвокатів, які стараються, як можуть. Але тут треба ширше дивитися. Полозов – не просто як адвокат займався юридичною частиною питання... Він був транслятором – весь світ знав. Він виходив і звітував не тільки про те, що суд незаконно щось ухвалив. Це і так всім зрозуміло, кому ще це незрозуміло? Але виходити і казати треба. І казати, що громадяни України нині сидять в СІЗО, що вони сидять, бо громадяни України, що за національною ознакою велика група сидить, що йде терор за національною ознакою. Оці речі, на жаль, відсутні. Більшість адвокатів намагаються звести до недотримання норм закону... А тут іде політичний фактор. І транслювати треба політичні процеси".

Чийгоз також зауважив, що має питання до деяких адвокатів у Криму: "Адвокати не дуже добросовісно поводяться. Взагалі в деяких питаннях це перетворилося на певне таке стабільне джерело заробітку. Фактично бізнес... Єдиним джерелом інформації (для політв'язня – ред.) є адвокат, тому що нікого не пускають. А він має регулярно заходити – тоді і суспільство, і головне, ув'язнений знає, що відбувається. Його боротьба, його позиція – що відбувається ззовні, як реагують у суспільстві. Може і доведеться міняти адвокатів, бо останні події по Узеїру Абдулаеву показали...  що хлопець практично два місяці перебуває на стадії розвитку тяжкої хвороби, а адвокат востаннє був у лютому 2018-го... Адвокат туди просто не ходив".

Чийгоз зазачив, що позиція адвокатів часто зводиться до банального: черги великі, часу нема, але є можливість принаймні раз на місяць відвідувати наших політв'язнів. Він також сказав: "Читав десь, що на території Росії знаходиться більше тисячі громадян України за ґратами і під різним статтями. Думаю, що це правда".

Нагадаємо, 30 квітня 2018 року заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза призначили відповідальним за взаємодію з родичами політв'язнів Криму. Про це повідомив голова Меджлісу, народний депутат України Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook. "Взаємодію з родичами політв'язнів Криму, незалежно від їхньої національності, а також їхніми адвокатами з усіх питань, пов'язаних з їхнім захистом, у Меджлісі кримськотатарського народу покладено на заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза", – написав він.

Додамо, 25 жовтня 2017 року Росія звільнила заступників голови Меджлісу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, передавши їх Туреччині, після чого вони прибули до Києва. Чийгоз пробув у Сімферопольському СІЗО майже три роки.

Попередній матеріал
Засідання Ради національної безпеки та оборони – відео
Наступний матеріал
"Не просто кримінал": одеський активіст вважає, що напад на нього – це замовлення

Поліція Криму оголосила в розшук близько шести тисяч осіб, причетних до окупації півострова

Кримський активіст Балух вже місяць голодує у СІЗО в окупованому Криму

На залізничному переїзді в окупованому Криму електричка в'їхала у мікроавтобус – є загиблі й травмовані

Екіпажу судна "Норд" намагаються передати українські паспорти з Криму

Український політв'язень Балух голодує майже три тижні, його стан погіршується – адвокат

Дуже дорого: окупаційна влада Криму відмовилася опріснювати воду