Лікар-терапевт Наталія Бондаренко
Лікар-терапевт Наталія Бондаренко 5 канал

Чи робити щеплення – аргументи лікаря "за" та "проти"

Читайте по-русски
Деякі вакцини створюють колективний імунітет, і відповідно ті люди, які привиті, захищають тих, які не привиті

У програмі "Небайдужа" на "5 каналі" лікарка-терапевтка Наталія Бондаренко прокоментувала, наскільки вакцинація може врятувати він хвороби, від якої його роблять. 

"Якщо ми говоримо про вакцинацію, то немає 100% гарантії, що щеплення спрацює, і немає 100% гарантії, що людина не захворіє. Вірогідність того, що людина захворіє легше і не дасть ускладнень уже важлива", – каже лікар. 

Вона також прокоментувала примусове щеплення дітей: "Перше, якщо у нас держава згідно з Конституцією гарантує безплатну медицину, і держава каже: "Ось вам безплатна медицина, ось вам безплатна державна вакцинація, яка вас захистить від ускладнень та інвалідизації", то така держава цілком має право запитати громадянина: "А чому ти відмовився від гарантованої тобі вакцинації, а ми тепер із бюджету повинні покривати твою інвалідність, непрацездатність та лікувати тебе після інфекційного захворювання, яке взагалі-то ввжається контрольованим вакциною?".

Лікар продовжила: "І друге, деякі вакцини створюють колективний імунітет, це правда, і відповідно ті люди, які привиті, захищають тих, які не привиті, яким по медичному відводу не можна вакцинуватися. І людина має право запитати: "А чому моя дитина, наприклад, має медичний відвід, я її веду в державну школу, а в держава не зробила нічого, або моя дитина була захищена колективним імунітетом?".

Як повідомляв 5.UA, Світовий банк надасть Україні $100 млн на закупівлю вакцин від COVID-19 та обладнання лікарень.

 

Попередній матеріал
Директора Музею Революції Гідності викликали на допит – коментар Ігоря Пошивайла
Наступний матеріал
"Чергова нісенітниця": Супрун відповіла на закиди Степанова про знищення медсистеми
Loading...