Андрій Портнов
Андрій Портнов 5 канал

Чи проситиме Генпрокуратура України, щоб Канада продовжила санкції проти Портнова: ГПУ грає у мовчанку

  Читайте по-русски
  У ГПУ послалися на те, що ця інформація є "таємницею слідства і може бути розголошена тільки з письмового дозволу слідчого або прокурора"

  У Генеральній прокуратурі України відмовилися надавати інформацію, про те, чи існують зараз підстави для збереження санкцій проти Андрія Портнова, які були продовжені Канадою у 2019 році ще на 5 років, і чи буде про це поінформована канадська сторона. Про таке повідомляє "Радіо свобода".

  Слід зазначити, що в ГПУ послалися на те, що ця інформація є "таємницею слідства і може бути розголошена тільки з письмового дозволу слідчого або прокурора".

  Крім того, у відомстві відмовилися пояснити, чи не перевищив Кізь службові обов'язки, коли на запит адвокатів Портнова направив до Канади лист, у якому заявив про відсутність підстав для перебування Портнова у санкційному списку.

  Як повідомляв 5.UA, запроваджені Канадою після Революції Гідності санкції проти ексзаступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича – Андрія Портнова – можуть бути зняті найближчим часом, якщо Генпрокуратура України не повідомить уряд країни про наявність підстав для їхнього продовження. 

  Довідка. Санкції проти Андрія Портнова були накладені 5 березня 2014 року після того, як Генеральна прокуратура України направила тодішньому прем'єр-міністру Канади Стівену Гарперу листа, в якому зазначила, що "правоохоронними органами України було розпочато ряд кримінальних проваджень, вчинених зазначеними нижче високопосадовцями", серед яких – Андрій Портнов. Цьогоріч Канада продовжила санкції щодо Віктора Януковича та його соратників іще на 5 років. Як відомо, Андрій Портнов був заступником глави Адміністрації президента Віктора Януковича і керівником Головного управління з питань судової реформи та судоустрою, його називали куратором судової гілки влади. Він покинув Україну одразу після втечі Віктора Януковича наприкінці лютого 2014 року. Це сталося після розстрілів на Майдані. У березні 2014 року Уряд Канади застосував санкції до Портнова, внісши його прізвища у відповідний Акт. 

  Попередній матеріал
  На трасі "Київ–Одеса" у ДТП потрапили 10 автівок і автобус із пасажирами
  Наступний матеріал
  "Противник знову провокує": ворог цілить біля Петрівського, де відбулося розведення – штаб

  Якщо ГПУ не надасть підстав для продовження обмежень щодо Портнова, то Канада зніме з нього санкції – ЗМІ

  Труба в усьому консультується з Богданом: як влада ставить хрест на справах Майдану – "Спостерігач"

  "Теоретик рейдерського руху": як Портнов будував схеми з узаконення захопленого майна – "Спостерігач"

  Нардеп від "Слуги народу" був засуджений за групове зґвалтування – оприлюднено вирок

  Справи Майдану під загрозою: як їх передають мало не в руки чиновнику уряду Януковича – "Спостерігач"

  Мати загиблого на Майдані Максима Шимка: "Від заяв Портнова коси дибом стають"