Чи можуть студенти чи викладачі отримати відстрочку по призову – ректор вишу пояснив

Строковики hromadske.ua
Є момент, коли студент сам добровільно мобілізувався – це право громадянина

У програмі "Час: Online" на "5 каналі" ведуча Марія Скібінська і ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров обговорили, хто може отримати відстрочку по призову.

Читати також: Як далі проходитиме мобілізація в Україні – пояснення від Сухопутних військ та Комітету нацбезпеки

Відстрочка для студентів

"Відповідно до чинного законодавства, на весь період навчання надається відстрочка. Але тільки один раз. Якщо ти навчаєшся на бакалавра, магістра і аспіранта – доктора філософії, надається відстрочка. Але якщо ти був відрахований і поновився, то незалежно навіть від воєнного стану ти право на відстрочку втратив. Якщо ти переводився з пониженням курсу, якщо ти на одному факультеті навчався, а потім вирішив змінити факультет на курс нижче, ти втрачаєш цю відстрочку", – пояснив ректор.

Він також розповів, що здобувач освіти, який навчається чотири роки на бакалавраті на денній формі, за умови, що він не відраховувався і не переводився, має відстрочку на весь цей період.

Єдине, каже ректор, треба вчасно, а це раз на 5 років, приходити в Територіальний центр комплектування для звірки документів військового обліку. Таку процедуру пропускати не варто.

Якщо студент стоїть на військовому обліку і має цю відстрочку, то жодних проблем не існує. Хіба що студент сам добровільно мобілізувався – це право громадянина.

Відстрочка для викладачів

Володимир Бугров також пояснив, чи мають право на відстрочку викладачі та вчителі.

"Щодо вчителів нещодавно було прийнято рішення про зміну законодавства, яким розширили право на відстрочку. А для викладачів це право відстрочки нині поширили на всіх, навіть на тих, хто ще не має наукового ступеню чи звання. Отже, якщо ти працюєш на постійній основі не менше, ніж на 0,75 ставки в закладі вищої освіти на постійній основі, тоді ця відстрочка теж поширюється", – сказав ректор.

Дивіться повне інтерв'ю з ректором Київського національного університету імені Тараса Шевченка:

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Попередній матеріал
"Найбільше в житті боюся війни – це найбільш ідіотський винахід людей": до Дня народження Кузьми Скрябіна
Наступний матеріал
"Війна – це історія контрастів": жінка-воїн із Нацгвардії розповіла, що пережила на лінії фронту
Loading...