"Найбільше в житті боюся війни – це найбільш ідіотський винахід людей": до Дня народження Кузьми Скрябіна

Кузьма Скрябін prolviv.com
Сьогодні, 17 серпня, Кузьмі Скрябіну (Андрій Кузьменко) мало б виповнитися 54 роки. І, хоча після загибелі музиканта минуло понад 7 років, українці досі пам’ятають і його, і те, що він говорив

Андрій Кузьменко мав активну політичну позицію, яку часто висловлював журналістам. Музикант постійно допомагав фінансово бійцям АТО, навідував їх у лікарнях. Також Кузьма часто критикував діяльність українських політиків. Хоча і його самого критикували за підтримку передвиборчої кампанії Януковича 2004 року.

Артист знімав відео зі зверненням до депутатів, на якому показував розбиті дороги з ямами, захопленістю і відсутністю ремонту. На політичну тему гурт "Скрябін" випустив кілька пісень, такі як: "Кинули", "Тепла зима", "Дура-цензура", "Руїна", "Історія" та "Я злий". Окрім того, музиканти створили пісні, які присвятили сучасній російсько-українській війні: "Українці", "Сука-війна", "Лист до президентів".

Щороку тисячі українців вшановують пам'ять Андрія Кузьменка, артисти на його честь виступають на концертах, шанувальники його творчості переспівують пісні і сумують, що Україна втратила талановитого музиканта та світлу і щиру людину. 5.UA підготував добірку цікавих фактів та цитати з останнього інтерв'ю Кузьменка "5 каналу" за кілька років до його смерті 2015 року.

- Чого ти найбільше боїшся у житті? 

Війни, бо війна – це найбільш ідіотський винахід людей та прекрасний бізнес, без податків, декларацій і накладних.

- Що змусить тебе пустити сльозу?

Я досить сентиментальний. Навіть вигляд безпомічної людини чи тварини, які потребують допомоги, – моментально вибиває сльозу.

- З чого ти черпаєш енергію для творчості?

На ліжку зліва від мене є з кого черпати енергію – бездонний колодязь.

- Яка головна чоловіча якість?

Брати вину жінки на себе. Жінка має бути права і тоді в сім'ї буде абсолютний порядок.

- Який твій головний принцип життя?

Не заважати жити іншим.

- Як народжуються твої пісні?

Спонтанно. Одна з пісень, яку я зробив: пробігала бабка, що торгує пиріжками на Либідській, потім дивлюсь – то не бабка, а дівчина, і собі так думаю: вона ніби солодка, а ніби гірка, дівчина з кафешки на метро Либідська. Так народжуються портрети людей.

Дуже серйозна композиція "Пусти мене" – якось я подзвонив своєму шкільному другу, а виявилося що його вже 10 років немає на світі і воно тебе абсолютно з іншої сторони лупить і ти пишеш пісню-звертання до Бога, мовляв розкажи чи добре їм там, та передай їм, що не встиг сказати. Таким чином зачіпаєш набагато серйозніші та філософські речі.

Слова пісні "Мам, ти мене вибач, шо я став дорослим" народилися, коли я, заїхавши машиною в туман, в 44 роки настільки настрашився, що захотів до мами.

- Що ти можеш сказати своїм батькам?

Дякую величезне та дякую Боженько за те, що вони ще живі. Татові – 70 і він прекрасно грає в волейбол, може ще 20-річних "засунути". Мамочка – також (тричі спльовує набік), добре себе почуває, у неї через три дні народження і я їду до мами...

Кузьма Скрябін
Кузьма Скрябінlviv1256

НАЙВІДОМІШІ ЦИТАТИ КУЗЬМИ

 1. За той час, що ми вошкалися, ворог міг встигнути захопити всю країну, і пройти по Красній площі з переможним парадом.
 2. Захист Батьківщини треба було почати з граблями в руках.
 3. Перші дні війська довгі, як полярні зими. Таке враження, що зранку тобі було вісімнадцять, а ввечері – вже за сорок.
 4. Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самi проблеми.
 5. Українці вибирають такого, що спочатку з вазеліном, а потім уже без вазеліну, щоб жорсткіше. Такий собі садомазохізм в генах…
 6. Саме основне – не гамнити тих, хто навколо тебе.
 7. Нейтральним бути точно не можна.
 8. То є біда нашого народу, що ми є "тєрпіли".
 9. Краще висушити одну дитячу сльозу, ніж пролити ріки крові.
 10. Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, тому що ви в ньому живете!
 11. Якби нинішній Кузьма побачив тодішнього Кузьму, сказав би: "Хлопець, стисни зуби. Через двадцять років все буде – зашибісь!".
 12. Мій дім – єдине у світі місце, де мене люблять і чекають незалежно від того, хто я і скільки заробляю. Я ніколи не зраджу найближчих мені людей.
 13. Патріотичні пісні треба писати весь час, а не тоді, коли їх писати треба. Бо до того, як в країні таке сталося, ніхто їх не писав, а зараз всі стали такими патріотами – понадівали собі вишиванки і поналіплювали їх на машини. Їх ще "вишиватниками" називають. Начепив вишиванку – і вже думаєш, що все помінялося. Та вишиванка має бути десь глибше, зашита мамою і татом...

Останнє відео з мобільного Кузьми:

2 лютого 2015 року Кузьма трагічно загинув у автокатастрофі біля села Лозуватка у Дніпропетровській області. Кузьменко повертався з Кривого Рогу, де напередодні його гурт дав концерт. Очевидці розповідали, що на великій швидкості у місці заокруглення дороги джип музиканта виїхав на зустрічну смугу і врізався у бік цистерни. Артиста поховали в сімейному склепі на Брюховицькому цвинтарі.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій

Попередній матеріал
окупанти вдарили біля зупинки в Харкові, обстріляли Слов'янськ, по Нікополю випустили ракети С-300 – доба в регіонах (оновлено)
Наступний матеріал
Чи можуть студенти чи викладачі отримати відстрочку по призову – ректор вишу пояснив
Loading...