Чорнобильські пожежники продемонстрували свої вміння і техніку журналістам [відео]

  До відзначення 26-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС особливо готуються тамтешні МНС-ники. Вже завтра до них з`їдуться і ветерани-ліквідатори, і перші особи держави. Напередодні ж чорнобильські рятівники вперше продемонстрували, як борються з вогнем на радіаційно-забрудненій території. Як живеться пожежникам у зоні відчуження - розповість Інна Неродик.

  Зі зміни чергових караулів тут починається кожен робочий день. Потому - все за розпорядком.

  Віталій Куценко, заступник начальника державної пожежної частини: "Проводяться заняття службової підготовки, доглядається техніка, потім особовий склад проводить культурно-масові міроприємства, у нас є спортивний майданчик".

  А ще - господарють. У міні-зоопарку чорнобильсьских МНС-сників - і вовк, і королівські фазани, і вже зірка українського і закордонного телебачення - дикий кабан Хрюша.

  Олксандр Боровський, підполковник служби цивільного захисту: "Він у нас самий популярний звір в цьому куточку. Виводимо на прогулянку, але ж його зовнішній вигляд трошки людей лякає. (Дає кукурудзу) Це для нього делікатес".

  Та ще більше хизуються рятувальники іншим парком - пожежних машин. Тут у них і звичайна техніка, і спеціальна.

  Володимир Кукас, начальник загону ДПО з охорони зони відчуження: "48 одиниць техніки. До спеціальної техніки відноситься бронетехніка, автодрабини, автомобілі радіохімічної розвідки".

  Одна із найунікальніших пожежних машин - ось цей танк "Імпульс- 2М". Він сконструйований спеціально для боротьби із вогнем на атомних електростанціях, а також нафтових і газових родовищах. Одним порошковим залпом він здатен погасити пожежу площею 400 квадратних метрів.

  Таких танків в Україні - одиниці. Тут вона не простоює - техніку регулярно задіюють у навчаннях. Для наочності чорнобильські рятівники вперше для телекамер демонструють увесь процес. Моделюють пожежу - буцімто на території зони загорівся автомобіль із радіаційними відходами.

  Диспетчер: "Увага! Одне відділення БРДМ, АРС на виїзд".

  Першим рятувати палаючий автомобіль їдуть бойові розвідувально-дозорні машини. Потому - вогнеборці. Перед тим, як заливати вогонь - обстеження території.

  Юрій Гаврилюк, пожежник: "Приїжджаєм на місце виклику, проводим радіаційну розвідку та помічаємо спеціальними значками місця найбільш забруднені радіацією".

  Насамкінець - обов`язкова дезактивація техніки, і перевірка рятувальників. Такі обережності, кажуть, не просто, щоби похизуватися. Кожне маленьке загоряння в зоні відчуження - через радіацію особливо небезпечне.

  Інна Неродик, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  15 травня пройде міжнародний фотопроект "Один день з життя планети"
  Наступний матеріал
  У Пакистані успішно випробували нову балістичну ракету
  Теги: