Цемах
Цемах 5 канал

"Червону лінію перетнуто": у Києві знову протестували через звільнення Цемаха

Читайте по-русски
Пікетувальники підписали звернення та понесли його до посольства Нідерландів

У Києві знову протестували проти звільнення з-під варти фігуранта справи про катастрофу рейсу малайзійських авіаліній MH17 колишнього бойовика Володимира Цемаха.

На Майдані Незалежності кілька десятків людей з різних громадських організацій та ветерани війни на сході влаштували пікет. Принесли із собою банери із написами "Червону лінію перетнуто".

Учасники заявили, що обурені рішенням суду відпустити Цемаха під особисте зобов'язання і вважають таку ухвалу абсурдною. А члени суддівської колегії, які виносили рішення, на їхню думку, вчинили злочин і повинні бути покарані.

Пікетувальники підписали звернення та понесли його до посольства Нідерландів. Вони просять дипломатів посприяти, щоби Цемаха не віддавали Росії в межах обміну.

"Ми зібралися, щоб нагадати зараз чинній владі, що ми не проти неї, але ми не підтримуємо такі дії, які вони зараз роблять. Цемах – це і є певна хитрість, я хочу пояснити українському народові, що цієї особою, як би нідерландський суд та Європа довела його вину, це прямо вказує, що російська влада та сам Путін дав вказівку, щоб збити літак, і вони таким чином стануть терористами в очах людей", – наголосив учасник пікету Богдан.

Як повідомляв 5.UA, 5 вересня судді Апеляційного суду міста Києва відпустили Цемаха під особисте зобов'язання. Прокуратура вимагала залишити підозрюваного під арештом, заявляючи, що він може втекти.

Довідка. Цемах керував так званою "протиповітряною обороною" в районі, де збили літак "Малайзійських авіаліній". Як припускають, Цемах є серед осіб, яких Росія хоче бачити у списку для обміну ув'язненими з Україною.

Попередній матеріал
Родичі та адвокати не бачили Бекірова після того, як його відпустили з сімферопольського СІЗО
Наступний матеріал
Комітет погодив правки Зеленського до закону про Вищий антикорупційний суд

У Bellingcat вважають, що звільнення Цемаха не вплине на справу MH17 – що відомо

Справа МН17: звільнення Цемаха прокоментував американський сенатор

Обмін і його ціна: як Зеленський руйнує міжнародну коаліцію на підтримку України

"Тихий тріумф Путіна": що пишуть про звільнення Володимира Цемаха в нідерландських ЗМІ

Кремль зазвичай прибирає свідків, Цемаха чекає те саме – Котенко

Звільнення фігуранта справи МН17 Цемаха: реакції українських дипломатів та світу – всі подробиці