Вакцинація від COVID-19
Вакцинація від COVID-19 5 канал / Час. Підсумки тижня

Черги в пунктах щеплення та брак вакцини: чому темпи вакцинації в Україні повільніші, ніж в ЄС – сюжет

Читайте по-русски
На початку тижня в Україні залишилося тільки 15% від всіх завезених партій

Вакцинація в Україні триває. За минулу добу щепили понад 16 тисяч людей, повідомляють у МОЗ. Але темпи вакцинації значно нижчі, ніж в країнах-лідерах, і вдесятеро повільніші, ніж у середньому в країнах Європи, – заявили експерти Київської школи економіки під час онлайн-презентації результатів аналізу поточної ситуації та моделювання сценаріїв поширення коронавірусу. Поки у країнах ЄС темпи імунізації збільшують, в Україні впродовж останніх тижнів вони, навпаки, зменшуються. У поточних проблемах кампанії розбирався кореспондент "5 каналу".

За три місяці від початку вакцинації в Україні першу дозу отримали вже близько мільйона українців, а от обидві дози, необхідні для імунізації, – вдесятеро менше – таких трохи більше ніж сто тисяч осіб. Хоча пункти щеплення та мобільні бригади працюють на повну. Нині мобільні бригади роблять ревакцинацію лікарям. Тобто вводять їм другу дозу препарату, бо після першої ін'єкції препаратом CoviShield – це назва препарату AstraZeneca, який виготовили на індійських потужностях, – минуло 12 тижнів.

"Я сьогодні щеплена другою дозою, прекрасно себе почуваю і всім раджу. Ті, хто вакцинувався препаратом CoviShield, – це ж ми були піонерами – і от зараз дочекались другої дози", – каже завідувачка інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні №3 Тетяна Михайлевська.

Тож більш як 160 співробітників цього медзакладу вже повністю імунізовані. Черги нині й у стаціонарних пунктах щеплення. Там вакцинують людей похилого віку.

"Я записалася через "Дію". Дуже легко, у мене на телефоні, дуже легко", – зазначає пенсіонерка Олена Дмитрук.

Заступник директора центру первинної медико-санітарної допомоги №1 Ігор Бєдущенко наголошує: "За день десь приблизно 30, але було в нас на початку, коли була така велика хвиля, то було і по 100, і по 150 за день. Ми вже до цього часу близько 2000 пацієнтів вакцинували".

"Просто подивився статистику: за тиждень помирало 2 тисячі чи 2,5, а вакцинованих двоє. Тобто тут чиста арифметика. Вирішив, що я попадаю в ці 2 і шансів у мене менше, чим якби попасти у 2,5", – розповідає пенсіонер В'ячеслав Притуляк.

Тож охочих вакцинуватися не бракує. Бракує вакцини. На початку тижня в Україні залишилося тільки 15% від усіх завезених партій.

"AstraZeneca – термін її придатності був до 30.05. Уже у нас нулі, ми її закінчили", – акцентує увагу координатор із вакцинації в Києві Василь Животенюк.

А саме цією вакциною починали щеплювати українців наприкінці лютого. І нині мали б колоти другу дозу. Та запаси індійського препарату CoviShield від AstraZeneca повністю закінчилися. Але без другої дози щеплені не залишаться, запевняє координатор із вакцинації. Візьмуть AstraZeneca корейського виробництва, яка нині в доступі ще є. Ми поцікавилися в експерта з імунізації, наскільки це безпечно.

"Для вакцин від AstraZeneca, незалежно від того, чи вона виготовлена на Serum Institute of India, чи вона виготовлена у Південні Кореї, вони є взаємозамінними. Це технологічно ідентичний продукт", – каже голова національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

А от другу дозу вакцини іншого бренду, приміром, Pfizer, після AstraZeneca колоти не можна.

"Чи може бути це вакцина від іншого виробника, на іншій платформі? Наразі ні. І в нас немає поки що якогось занепокоєння, щоб це питання вирішувати", – додав Федір Лаптій.

А занепокоєння немає, бо в останні дні вакцини нарешті почали масово завозити. А від суботи починають відкривати центри масового щеплення. Приміром, у столиці – на базі Міжнародного виставкового центру, у Львові – на стадіоні "Арена Львів", в Одесі – на території стадіону Національного університету. Там вакцинуватимуть тих, хто зареєструвався в додатку "Дія", і почнуть із людей, старших за 60 років.

Юрій Пугач, Олександр Степанов та Іван Лємєхов, "5 канал"

Попередній матеріал
Білоруські активісти вийшли на протест у Києві: подробиці
Наступний матеріал
Фактично, йдеться про завершення анексії Білорусі Російською Федерацією – Павленко
Loading...

Вакциною від Pfizer в Україні щеплюють лише членів уряду та чиновників міністерств – Сюмар

Шмигаль заявив, що в України достатньо коштів для вакцинації всього населення від COVID-19

Литва вирішила надати Україні 100 тисяч доз вакцин від COVID-19 – подробиці

Минулої доби у Києві та ще 11 регіонах не зробили жодного щеплення від COVID-19

Україна отримала ще півмільйона доз вакцини CoronaVac

В Україні можуть розгорнути 11 тисяч додаткових пунктів щеплень від COVID-19: Ляшко назвав умову