Pfizer
Pfizer Shutterstock

"Пандемію переможе не вакцина, а вакцинація": скільки доз препарату Pfizer отримала України та кого щеплюватимуть

Читайте по-русски
Нині в черзі на першу дозу вакцини більш як 590 тисяч українців

Не гуманітарний вантаж, а за гроші з державного бюджету. Україна придбала 167 тисяч доз препарату американсько-німецької компанії Pfizer/BioNTech. Попередні 250 тисяч доз цієї вакцини ми отримували у межах Всесвітньої ініціативи COVAX, створеної для допомоги бідним країнам. Літак із цінним вантажем прибув о 10-й ранку до аеропорту "Київ", та на борту була лише частина партії. Кого вакцинуватимуть цим препаратом та чи зможуть ним прищепити українців, які чекають на другу дозу вакцини, дізнавався журналіст "5 каналу".

Від самого ранку журналісти збираються у терміналі Б аеропорту "Київ", щоб зустріти першу партію вакцини Pfizer/BioNTech, яку Україна закупила державним коштом. Доки літак не приземлився, кількість доз препарату в цій партії тримали в таємниці. Усе через конфіденційність договору з виробником. І такі поставки стануть регулярними. 20 мільйонів доз вакцини Pfizer/BioNTech мають привезти в Україну до кінця року. Таку угоду уклало Міністерство охорони здоров'я з американсько-німецьким виробником. У відомстві запевняють: умови контракту обидві сторони виконають, утім препарат прибуватиме невеликими партіями, у кожній з яких буде до 120 тисяч доз. Тільки-но препарат вивантажили з літака, журналістам повідомили: Україна придбала 167 тисяч доз, але на борту було лише 117 тисяч.

"Сьогодні та завтра буде 167 тисяч доз вакцини в рамках поставки за державний кошт. Зараз прибуло 117 тисяч, тобто завтра прибуде ще 50. Вакцина Pfizer потребує холодового ланцюга у від -60 до -80 градусів для тривалого зберігання", – повідомив генеральний директор центру громадського здоров'я Роман Родина.

Саме тому вакцину постачають невеликими партіями. Її фасують у спеціальні термобокси із сухим льодом. Вони займають досить багато місця в салоні літака, тож постачати вакцину більшими партіями неможливо.

"До цього моменту ми йшли досить довго. Досить складним був процес. Користуючись нагодою, хочу висловити подяку всім, хто нам допомагав укласти цей контракт і поставити вакцину в Україну", – зазначила голова представництва Pfizer в Україні Зоряна Цісик.

А використають її, аби прищепити українців із пріоритетних груп, відповідно до схваленої Міністерством охорони здоров'я дорожньої карти.

"Це медики ковідних лікарень, медики інших лікарень, ПМСД, далі в нас пішла вакцина Pfizer на інтернатні будівлі для літніх громадян і їхній персонал. Далі в нас підключилися освітяни, маломобільні групи населення. Тобто це всі групи, які має держава щепити згідно з дорожньою картою", – додав Роман Родина.

Голова представництва Pfizer в Україні Зоряна Цісик каже: "Хочу скористатися нагодою і нагадати, що пандемію переможе не вакцина, а вакцинація".

Нині в черзі на першу дозу вакцини більш як 590 тисяч українців.

"Якщо людина отримала першу дозу, то вона отримає і другу. Це загальний підхід. Не тільки для вакцини Pfizer", – акцентував увагу генеральний директор Центру громадського здоров'я.

А на другу дозу в Україні чекають майже 890 тисяч. Щеплювати почали в лютому індійською вакциною AstraZeneca. Відтоді Індія призупинила постачання вакцини, бо через спалах коронавірусу мусила забезпечити власне населення, а термін між двома ін'єкціями збільшили до 12 тижнів. Оскільки запаси препарату AstraZeneca закінчуються, вирішили дізнатися, чи зможуть українці отримати друге щеплення іншою вакциною. Наприклад, препаратом Pfizer.

"Я не рекомендую. Я вважаю, що потрібно продовжувати ревакцинацію тою самою вакциною, якою щепилися перший раз. Вважається, що найкращий імунітет саме від вакцини AstraZeneca відбудеться саме протягом 12 тижнів", – підсумувала лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова.

Якщо цей термін сплив, доведеться зробити тест на антитіла. Якщо їх немає, доведеться наново починати вакцинацію. Якщо ж антитіла залишаться, варто дочекатися, коли в Україну знову завезуть вакцину AstraZeneca. Найближча поставка планується на початок червня.

Юрій Пугач, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
Затримання Протасевича у Білорусі: як реагує Лукашенко та чи збереться засідання ООН – сюжет
Наступний матеріал
Міністр агрополітики назвав умови, за яких може бути відкритий ринок землі
Loading...

Минулої доби у Києві та ще 11 регіонах не зробили жодного щеплення від COVID-19

Україна отримала ще півмільйона доз вакцини CoronaVac

В Україні можуть розгорнути 11 тисяч додаткових пунктів щеплень від COVID-19: Ляшко назвав умову

В Україні починають щеплювати від коронавірусу людей, старших за 65 років – як триває процес у Києві

В Україні розпочалася імунізація вакциною Pfizer: вже зроблені перші щеплення

Українська вакцина від коронавірусу: на якій стадії розробка та що прогнозують експерти