5.ua

Черговий будівельний скандал розгорівся в Ірпені [відео]

  Багатоповерхівки замість 80-ти річних сосен. Черговий будівельний скандал розгорівся в Ірпені. У приватному секторі забудовники спиляли десятки дерев, на їхньому місці збираються звести шість будинків. Обурені мешканці знесли паркан і збираються блокувати дорогу будівельній техніці. У прокуратурі обіцяли забудовника перевірити.

  Там, де височіли 80-ти річні сосни, залишилися одні пеньки. Будівельний майданчик у серці зеленої зони Ірпеня виріс просто на очах, кажуть місцеві мешканці.

  Житель Ірпеня:«Забираются последние кусочки где мы выросли, где мы грибы-ягоды собирали, наши детки здесь выросли, гуляли маленькие».

  Де тепер гулятиме з 4-місячним сином - не знає молода мама Софіко. До Ірпеня зі столиці родина переїхала, аби жити серед лісу. Натомість бачить із вікна будівельні крани.

  Софіко Абісадзе, мешканка Ірпеня:«Мы переехали из Киева в зеленую зону Ирпень. И что мы видим? Мы ничего уже не видим. Гуляли еще в животике, все было хорошо, гуляли с коляской - было хорошо, вот что произошло зе несчастный этот месяц». 

  Трохи більше гектара землі віддали в оренду на 50-т років за 314 тисяч гривень. Таким чином щомісяця забудовник платить за ділянку лише 260 гривень

  Лаврентій Кухалейшвілі, голова громадського руху з захисту зелених зон Київщини: «Чому нам, громаді не дають в оренду зелені зони, щоб ми їх зберегли. Ми готові платити 260 гривень на місяць. Ми їх збережемо, ми наведемо тут лад».

   Та поки лад на свій смак наводить забудовник - напередодні сюди завезли техніку та спиляли десятки дерев. Обурені мешканці - знесли паркан.

  Міліціонер: «Я експерт, мої дії - це зафіксувати що там було зруйновано паркан і все».

  Житель Ірпеня: «І все? Они работают без документов, они работают без разрешений».

  Показати документи - представники  забудовника відмовляються. Від камер - ховаються

  Дозволи є - запевняють у мерії. Однак вже звернулися до прокуратури, аби правоохоронці ще раз перевірили документи. Бо й самі, запевняють, - проти будівництва.

   Ігор Борзило, перший заступник міського голови Ірпеня: «У нього є всі документи, для того, щоб проводити будівництво. Якось вийти з цієї ситуації треба сідати за стіл переговорів, якщо мешканці нашого Ірпеня будуть проти - а я особисто проти, щоб вирубались зелені зони, будемо вирішувати».

  Світлана Судак, речниця обласної прокуратури: «Під час перевірки буде з'ясовано, що там відбулося, що за забудовник, що він там проводить, чи має право робити всі ці дії, і після перевірки ми зможемо розказати, що там відбувається».

  А поки триває перевірка - мешканці збираються чергувати біля  майданчика. Кажуть, якщо знову побачать будівельну техніку - блокуватимуть дорогу.

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Наливайченко відкидає всі звинувачення у свою сторону
  Наступний матеріал
  Уряд Нідерландів відповідальний за смерть трьох мусульман у Сребрениці