Через спеку обідню перерву можуть подовжити на годину

  Столична влада дослухалася до рекомендацій медиків і готова продовжити на годину обідню перерву через спеку, що очікується цим літом. Але більшість працедавців виступає проти кількагодинного відпочинку посеред білого дня. Наполягати на зміні робочого розкладу столичні чиновники не збираються.

  На спеку будівельники скаржаться, втім кажуть, на відпочинок у затінку чАсу немає - їм план треба виконувати.

  А от іспанці під палючим сонцем не працюють. У найспекотніші години в них - сієста. Приблизно з одинадцятої дня більшість установ Іспанії - зачинені:

  Хосе Родрігес Мояно, посол Іспанії в Україні: "Закрываются и спят. С двух до пяти так жарко, что никого на улице нет, нет открытых магазинов". 

  Про сієсту посол Іспанії в Укріїні лише мріє. Тут у нього робочий графік з годинною перервою на обід. А під час сієсти ще й подрімати можна. Дипломат каже, це не лише приємно, а й корисно.

  Хосе Родрігес Мояно, Посол Іспанії в Україні: "Сиеста очень полезна для здоровья. Это может быть 15, максимум 20 минут сна, особенно для женщин, говорят, что это может быть самая хорошая косметика, если у нее сиеста - она помолодеет".

  Не зважають на це українські жінки - вони проти сієсти.

  Юлія Бенцлер, виконавчий директор Федерації работодавців Києва: "Это просто противопоказано, если говорить об испанцах, которые проводили сиесту возле фонтанов, в кафешках, то мы можем предположить, что будет если строителя отправить с 11 до 17 в кафешку, то в лучшем случае он вернется в 11 утра следующего дня".

  Відпускати працівників відпочівати працедавці не хочуть, та й підлеглі від такої ідеї не в захваті.

  Медики теж не вірять, що корисний з їхньої точки зору графік, зацікавить українців. Тож поки сієсті в Україні не місце, радять не розклад праці міняти, а кондеціонери встановлювати - на робочих місцях.
  Юлія Фінгарет, Олександр Зименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Аварія на "Фукусімі": в атмосферу потрапило більше радіації ніж вважалося
  Наступний матеріал
  У НАТО знову відкинули можливість проведення наземної операції у Лівії
  Теги: