Аварія на "Фукусімі": в атмосферу потрапило більше радіації ніж вважалося

  Кількість радіації, що потрапила в атмосферу після аварії на японській АЕС "Фукусіма-1", була удвічі більшою, ніж вважали раніше. Про це заявив уряд Японії у звіті для Міжнародної агенції з атомної енергії. Влада країни визнала, що не була готова до стихійного лиха такого масштабу, відзначила погану скоординованість між урядом і оператором АЕС і наголосила на необхідності переглянути стандарти ядерної безпеки.

  Офіційні дані про забруднення повітря в перші дні аварії на "Фукусімі-1" були занижені удвічі - заявив уряд Японії. Тоді в атмосферу потрапило близько семисот сімдесяти терабеккерелів радіації - це приблизно 15 відсотків від витоку, що стався під час Чорнобильської катастрофи. Крім того, паливні стержні в трьох реакторах почали плавитися набагато раніше, ніж уважали досі. Про це йдеться у звіті японської влади для МАГАТЕ.

  Юкі Амано, директор МАГАТЕ: "Ми були занепокоєні тим, що у перші дні аварії з Японії не надходило достатньо інформації. Під час свого візиту до цієї країни я попросив прем"єр-міністра Кана надати нам більш детальні дані."

  Витоки радіації з "Фукусіми" тривають досі. Компанія-оператор станції розраховує остаточно зупинити АЕС до січня, хоча багато експертів вважають, що зробити це так швидко - неможливо. Нині 20-ти кілометрова зона навколо станції залишається закритою, мешканці населених пунктів, розташованих і на більшій відстані - евакуйовані. Останні моніторинги показали, що особливості рельєфу призвели до накопичення радіації у багатьох місцях, навіть віддалених від "Фукусіми". Японський уряд визнав, що інфраструктура країни не була розрахована на стихійні лиха такого масштабу і вирішив переглянути стандарти ядерної безпеки.

  Банрі Кайєда, міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії: "Насамперед ми маємо створити незалежну агенцію з ядерної безпеки - для ефективнішої ліквідації наслідків аварії".

  Гоші Хосоно, спеціальний радник прем`єр-міністра Японії: "Ситуація на "Фукусімі-1" досі складна. Пошкоджена нижня частина контейнера одного з реакторів. Це називається плавлення активної зони. Робиться усе можливе, щоби не допустити витоку радіактивних речовин".

  Серія вибухів та пожеж на "Фукусімі-1" сталася після того, як 11 березня систему охолодження вивели з ладу потужні землетрус і цунамі. Через підвищення температури паливні системи в реакторах станції почали плавитися. Аварію супроводжували значні викиди радіації. Раніше МАГАТЕ повідомляла, що АЕС не була достатньо убезпечена від стихійних лих. Захисний мур був нижчим шести метрів, а руйнівна хвиля, яка пошкодила резервні генератори, перевищувала 10 метрів.

  Попередній матеріал
  "Бостон" скоротив відставання у боротьбі за Кубок Стенлі
  Наступний матеріал
  Через спеку обідню перерву можуть подовжити на годину
  Теги: