У НАТО знову відкинули можливість проведення наземної операції у Лівії

  Наземної операції НАТО у Лівії не буде. Про це заявив голова військового комітету Альянсу. Проте, додав, сили НАТО не припинять обстріл військових об`єктів режиму Каддафі.

  Нинішньої ночі Триполі знову бомбили. Пролунали близько десяти вибухів, більшість з них - поблизу резиденції полковника. А обстріли минулої доби були найпотужнішими з початку операції Альянсу у Лівії. За офіційними даними, жертвами бомбардувань стали три десятки людей. Число поранених підраховують досі.

  Мусса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Атакам НАТО на Триполі - немає виправдання. Лише за минулу добу на місто скинули шість десятків ракет. Обстріли призводять до численних жертв, багато поранених. І усе це - Альянс називає захистом мирних лівійців! Насправді йдеться про помсту одній людині - Муаммарові Каддафі. Захід прагне захопити багатства Лівії, зокрема - її нафту".

  Сам полковник здаватися не збирається. У аудіозверненні, оприлюдненому державним телебаченням, лідер Джамахірії вкотре ологосив, що владу не полишить і з країни не виїде. Каддафі закликав своїх прибічників зібратися на території своєї резиденції у Триполі і утворити живий щит довкола неї. Відгукнулися близько 150-ти людей.

  Втім, не всі у Триполі підтримують Каддафі. Частина мешканців, налякана постійними обстрілами столиці, поспіхом покидає місто. Більшість з них - прямують на території, підконтрольні повстанцям.

  Тарек, утікач із Триполі: "Ситуація у Триполі - справжня катастрофа. Постійні величезні черги за харчами та бензином. На усіх дорогах - військові. Перевіряють людей на кожному кроці".

  У інших містах країни - ситуація не краща. Йдеться, зокрема, про населені пункти, навколо яких точилися бої - Адждабію, Брегу, Місурату. Ці міста зазнали значних руйнувань. Люди там мешкають у страшній тисняві у нечисленних цілих будинках. Їм бракує їжі та медикаментів.

  Сулайман Аль-Каддафі, мешканець Місурати: "Усі ці руїни навколо - справа рук військ Каддафі. Вони захопили одну з вулиць передмістя, використовували її, як свою базу. Під час обстрілів Місурати загинули сотні людей, а без даху над головою залишилися тисячі".

  Світ не припиняє спроб залагодити лівійський конфлікт мирним шляхом. Перемови з опозиційною Національною радою провів російський дипломат Маргелов. Міністр закордонних справ уряду Каддафі, тим часом, поїхав за підтримкою до Пекіна, а до Триполі для перемов прибув спецпредставник ООН. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Через спеку обідню перерву можуть подовжити на годину
  Наступний матеріал
  Чилійський вулкан паралізував авіасполучення у Південній Америці
  Теги:
  Loading...