Сім'я Родікових
Сім'я Родікових скріншот

Батьки 13 дітей померли від коронавірусу: історія багатодітної родини переселенців із Макіївки

Читайте по-русски
Нині молодші діти перебувають у центрі соціально-психологічної реабілітації

Коронавірус забрав життя батька та матері 13 дітей. Від війни сім'я Родікових утекла ще 2014 року. Тоді з п'ятьма рідними та п'ятьма всиновленими дітьми з Донеччини переїхали до Запоріжжя, а згодом оселилися на Київщині. Уже тут подарували родину ще трьом прийомним дітлахам. Облаштували будинок сімейного типу. Нині ж для них настала лиха година. Від тяжкого перебігу коронавірусу спочатку помер батько Володимир, а на дев'ятий день після нього – й мати, Діана Родікова. Що тепер буде з дітьми? Кореспондентка "5-го" Олена Рибінська з'ясовувала.

Тоді, у червні 2014-го, батьки сказали дітям: їдемо на відпочинок до Запоріжжя. Згодом переїхали на Київщину.

"Подзвонив на гарячу лінію: ми сім'я з 10 дітьми, допоможіть нам. Максимум запропонували поселити в дитячому будинку. Пам'ятаю, кажу оператору: я дітей не для того забирав з дитячого будинку, щоб з ними туди повернутися", – розповідав Володимир Родіков.

Родікови пережили безгрошів'я та відсутність житла. Поки чекали допомоги від держави, на порятунок прийшли волонтери. Одна з них – дружина Героя Небесної Сотні Юлія Цепун – каже, що була вражена патріотичністю та згуртованістю сімейства.

"Не було, щоб обмеження – моє дитя чи не моє дитя, а патріотично виховувати, підтримували, захоплювалися, потужні, сильні батьки, дітки добрі, щирі", – каже волонтерка.

У будинку сімейного типу Діани та Володимира Родікових без діла не сиділи. Хатню роботу виконували всі. Крім того, сім'я почала розводити песиків, що стало джерелом сімейного доходу.

"У нас діти з дитинства люблять і знають, що потрібно піклуватися про тварин", – зауважувала Діана Родікова.

Уже на Київщині родина поповнилася ще трьома дітлахами і збільшилася до тринадцятьох людей. Хрещеним батьком усиновленої дітвори став предстоятель Православної церкви України Епіфаній. А в лютому цього року мамі Діані присвоїли почесне звання Матері-героїні.

"Дитина – це завжди добре, це велика відповідальність, але це і більше радості. Сідаємо з синами і дочками й обговорюємо історію, нам це цікаво", – казала Діана Родікова.

"Знайшла собі сім'ю, яка мене буде оберігати і не дасть в обіду", – раділа Анна Родікова.

"Можемо разом ходить у школу, допомагати з уроками. У нас багато гойдалок, пісочниця, турнік, де можна займатись", – розповідала Кароліна Родікова.

"Ми перший сімейний будинок, який переїхав із Донецької області сюди, у Київ", – зазначав Володимир.

І саме тут, на Київщині, раптово обірвалося життя обох батьків великого сімейства. Причина – коронавірус. Серце 44-річного Володимира зупинилося 20 березня. А за дев'ять днів не стало і 45-річної Діани. Трохи більше ніж за тиждень осиротіли тринадцятеро дітей – 11 неповнолітніх та двоє вже дорослих. Нині молодші перебувають у центрі соціально-психологічної реабілітації. Потому Служба у справах дітей та сім'ї Київської облдержадміністрації ухвалюватиме рішення щодо їх подальшого влаштування. Представники обладміністрації наголошують: сприятимуть тому, аби всі Родікови залишилися разом.

"Питання щодо опіки старших діток, двоє – Богдан і Саша, Саша ніби як погодилася з чоловіком, питання вирішується, будемо дітям допомагати. Васильківська селищна рада і очільник Василькова допоможуть, щоб будинок зберігся, і допоможуть Саші, як опікуну", – пояснила волонтерка Юлія Цепун.

"Закликала всіх знайти фахову психологічну підтримку дітям, розібратися, що може змінитися в родині, що підстрахувати, а що допомогти пережити. Пережити гострий біль і формувати повагу до батьків, які пішли", – закликала ексдиректорка департаменту з усиновлення і захисту прав дитини Людмила Волинець.

Володимир Родіков активно постив у соцмережах фото і розповіді про їхню щасливу багатодітну родину. Частими гостями у їхньому домі були журналісти, зокрема і "5-го каналу".

"І з дітьми пощастило нам, і сподіваємося їм пощастило з нами", – запевняв Володимир Родіков.

"Діти хороші, я завжди кажу: ви найрозумніші, найкрасивіші, і  вони знають, що мама і тато їх люблять", – казала Діана Родікова.

Олена Рибінська, Микола Довгий, "5 канал"

ПЦУ відкрила рахунок спеціально для дітей. Рішення ухвалили на зустрічі з Епіфанієм та Олександрою, старшою донькою Володі та Діани. Олександра з чоловіком оформлюють опіку над дітьми.

Рахунок для допомоги – благодійна організація "Благодійний фонд допомоги сім'ї Родікових"
UA28 3052 9900 0002 6008 0301 2665 – в АТ КБ "ПриватБанк".

Попередній матеріал
На Івано-Франківщині четверту добу встановлюють результати виборів – шукають членів ОВК і протоколи
Наступний матеріал
В Ужгороді близько сотні підприємців протестують проти вибіркового карантину
Loading...

Фірма тестя Татарова отримала від Київради землі на 21 мільйон одразу після його призначення в ОП – Bihus.info

Приниження, шантаж і побиття: історії домашнього насильства українок та шляхи порятунку

Нова керівниця Чернігівської ОДА виявилася дружиною головнокомандувача ЗСУ

Помер молодший брат Дональда Трамп

Шлюби і розлучення у Київській Русі: за що чоловіки сплачували штрафи власним жінкам

Які дитячі імена найпопулярніші у 2020 році