Батьківщина Корольова: чи впізнали житомиряни Ілона Маска

Ілон Маск 5 канал / Час. Підсумки тижня
Віртуальна подорож керівника космічної компанії SpaceX до Житомира

Ми не знаємо, чи готовий Джо Байден приїхати в Україну, але його активно запрошують. І не лише його. Є ще одна людина, яку президент України нещодавно запросив в Україну. Несподівано. 12 січня всесвітньо відомому українцеві Сергію Корольову виповнилося б 114 років. Росіяни привітали основоположника космонавтики у Twitter і керівник космічної компанії SpaceX Ілон Маск під російським твітом написав "Він був одним із найкращих". Потім офіційні акаунти Росії й України почали сваритися. Київ нагадав, що Корольов завжди вважав себе українцем.

Повертаємося до Ілона Маска. Володимир Зеленський офіційно запросив його до Житомира, на батьківщину легендарного конструктора. Ми вирішили підготувати місто до візиту підкорювача космосу. А заодно й самому Маску показати, що він втрачає, ігноруючи запрошення. Чи впізнали б житомиряни мільярдера – у сюжеті "Підсумків тижня".

Підкорювач Марса, мільярдер, засновник компанії Tesla Ілон Маск їде з нами до Житомира. Туди його запросив президент Зеленський. І поки справжній Ілон десь в Америці міркує про те, як колонізувати сусідню планету, його картинний двійник вирушає на малу батьківщину українського вченого в галузі космонавтики.

На під’їзді до Житомира чекає перше випробування: зв’язок тут не надто якісний. Інтернету немає. Та наш картонний винахідник ніяк на це не відреагував. Хоча для реального це було б напевно трагедією. Але несемося далі. І вже радіємо, бо дорога до Житомира з Києва як американський хайвей – широка, легка. Дві години – і на місці.

Картонний Ілон Маск
Картонний Ілон Маск5 канал / Час. Підсумки тижняДо Житомира людину майбутнього вирішив запросити президент Володимир Зеленський, бо звідси розпочалася космічна ера людства, яку пропагував видатний житомирянин Сергій Корольов. А саме ним так захоплюється Маск. Та от запрошення від українського президента до Маска не долетіло. Той ніяк не відреагував. "Підсумки тижня" вирішили взяти ситуацію в свої руки й потішити батьківщину Корольова. В Житомирі, хоч і паперову, та все ж зірку, впізнають одразу.

Твіт Ілона Маска
Твіт Ілона Маска5 канал / Час. Підсумки тижня

Твіт Володимира Зеленського
Твіт Володимира Зеленського5 канал / Час. Підсумки тижняЯк годиться за протоколом, високі гості під час свого візиту зустрічаються з представниками місцевої влади. Заступник голови Житомирської обласної ради приймає нашу делегацію. При такій нагоді розпитуємо чиновника, а чим же зацікавити справжнього Ілона Маска в Житомирі. Місцева влада каже, що до можливого візиту гостей великого калібру область цілком готова. Два роки тому Житомир приймав президентів України та Білорусі. Кажуть, вони не нудьгували. І вірять, що й Ілону Маску сподобається.

Знають, що може бути цікавим для Ілона Маска в Україні й на Банковій. В одному з нещодавніх інтерв’ю заступник керівника Офісу президента сказав, що в Україні є поклади металу, з якого виробляють батареї для електрокарів Tesla. Але місцева влада Житомирщини про поклади літію в своїй області навіть не чула. Бурштину, кажуть, багато, а літію немає. Ми вирішили пошукати й разом із картонною зіркою рушили на екскурсію містом.

Музей космонавтики
Музей космонавтики5 канал / Час. Підсумки тижня

Перша зупинка – Національний музей космонавтики імені Сергія Корольова. Зараз музей космонавтики в Житомирі як магніт, що має притягнути саме реального Ілона Маска до України. Це місце для справжніх мрійників, яким, до речі, і є Ілон Маск. Тут про нього згадують не раз: на екранах показують його "Теслу", яка дрейфує космосом, зореліт, який імітує роботу його космічних кораблів. А також у цьому музеї порівнюють космічні програми видатних інженерів: Корольова та Маска.

Українець Корольов, каже директорка закладу, був багато в чому схожий на свого наступника Ілона Маска. І мрії мав, до речі, не гірші. У національному музеї є багато експонатів, над якими працював сам Корольов. Можливо, ці прототипи й не вразять нинішнього Ілона Маска, який і до того вже бачив багато, але деякі з них точно розважать. Нещодавно в музеї з’явився робот Мекканоїд.

Технічними ноу-хау затягнути реального Маска в Житомир таки не вдасться, оцінюють реальність місцеві інженери. Але подорож машиною часу обіцяють. Щоправда, в минуле. Тож друга зупинка – станція дистанційного зондування Землі, яка передає знімки з космічних апаратів. Вона єдина в усій країні. Тут прийняти знімки можуть набагато швидше, аніж в інших країнах світу.

Картонний Ілон Маск у Житомирі
Картонний Ілон Маск у Житомирі5 канал / Час. Підсумки тижняКрім науки, Житомир може показати новітньому діячеві й свою культуру. А тому ми рушаємо на пішохідну вулицю Михайлівську, де знайомимося з місцевим мешканцем Михайлом. Він каже, вибір, куди піти, тут дуже і дуже обмежений. Можна навідатися до Свято-Михайлівського катедрального собору з унікальними розписами, ну й кудись, щоб розслабитися. З грошима в Маска проблем точно немає. І головне, щоб мільярдер не натрапляв на локдаун, бо навіть ту жменю закладів, що тут є, пандемія зачинила на замок. Крім одного, де нашого іменитого товариша чекають.

Житомирський ринок зустрів американського мрійника суворо. Хтось нашого Ілона Маска не впізнав, а хтось його просто й не знає. Та головне – знайомитися зі світовою знаменитістю тутешні готові. Одісея нашого Ілона Маска Житомиром так просто не завершується. Хоча картонний мільярдер добряче втомився. Для нього залишилася ще оглядова екскурсія містом на схилах річки Тетерів. Краса по-українськи. Приїзди, справжній Ілон Маск.

Мирослав Солонар, Іван Лемєхов, "Час. Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Таємниця Петлюри і салют під носом у більшовиків: маловідомі факти про перше свято Соборності
Наступний матеріал
Вакцина від COVID-19: хто зривав закупівлі та як реагує Банкова
Loading...