Аркадій Бабченко
Аркадій Бабченко news.tut.by

Бабченко розкрив раніше засекречені дані про замах на нього – що ще готував Кремль для України

Сьогодні закінчився накладений судом місячний мораторій на нерозголошення умов угоди, написав журналіст

Російський журналіст Аркадій Бабченко, який нині живе в Києві і на якого мав бути вчинений замах на вбивство, розповів подробиці угоди слідства з виконавцем цього замаху Борисом Германом, який отримав термін ув'язнення. Про таке Бабченко написав у Facebook

"Сьогодні закінчується накладений судом місячний мораторій на нерозголошення умов угоди. Крапку поставлено. Тепер можна говорити. СБУ може оперувати лише тим, що перебуває в рамках цієї конкретної справи. Я такими обмеженнями не пов'язаний і можу розповісти те, що стало відомо мені в результаті моїх дій. Я не маю доступу до матеріалів слідства, я в цій справі проходжу в статусі свідка, тому я не знаю, що говорив Герман на суді, яку інформацію дав слідству, з ким він співпрацював, чому суд закритий, як тривало розслідування – ці всі запитання не до мене. Також я не знаю і умов угоди. Мені це навіть не цікаво. СБУ каже, що воно надасть докази – ок, сподіваюся, що так і буде", – написав Бабченко.

Журналіст зауважив, що більш важливою є інформація не про провину Германа, а "та точка, з якої росте коріння. Мій інтерес починається там, де закінчується інтерес СБУ – на кордоні з Росією".

"ФСБ робить запити на мене в усі державні структури, збирає інформацію і передає її Пивоварнику. Той передає її Герману в орієнтуванні на мене. Під вбивство запускається відволікальна чутка про "терактах ІГІЛ" в Києві. На цю ж дату планується вбивство ще однієї людини, російського опозиціонера, біженця, у Вільнюсі. Виконавець також підбирається в Україні. Це їм важливо, щоб сліди вели в Україну. Швидше за все, це замовлення виходило не від Германа. Значить, в Україні є як мінімум ще один центр організації терактів", – написав Бабченко. Журналіст також висловив переконання, що теракти в Україні готувалися щонайменше за 11 місяців безпосередньо до першого замаху на нього.

"Через своїх людей у силових структурах спецслужби Росії мають можливість організовувати як мінімум проїзди без огляду автомобілів Києвом, а, можливо, і привозити сюди якихось своїх "олігархів", – написав Бабченко.

Він також додав, що зрозумівши, що операція провалилася, і зайва інформація йде слідству, була спроба чинення тиску, а, можливо, і фізичного усунення свідка в Києві".

Бабченко написав, що "імовірно, сліди замовлення терористичних актів ведуть до кухаря Путіна Євгена Пригожина. Його структури працюють у тісній взаємодії зі спецслужбами Росії. Скоріше за все, і координуються саме звідти. Це дає підставу говорити про державний тероризм".

Бабченко переконаний, що російські спецслужби "мають можливість читати "Месенджер". Ну, або як мінімум мій "Месенджер".

"Після провалу терактів почалася масштабна, масова інтернет-атака на українських і проукраїнських блогерів. Були забанені аккаунти десятків людей із загальною аудиторією за мільйон читачів. Це безпрецедентна акція, такого не було ще жодного разу. Ці сліди також ведуть до пригожинських структур", – впевнений журналіст.

Бабченко також наголосив, що Росія готувала масові терористичні акти в усій Україні:

"Готувалися довго. Готувалися серйозно. З переносними зенітно-ракетними комплексами, з протитанковими комплексами, з гранатометами, з угрупованнями в різних містах, зі створенням проросійських партій, з закиданням терористичних угруповань з Росії і так далі. Скільки цих угруповань, я не знаю. Герман каже про декілька, Пивоварник називає як мінімум три, як мінімум один повинен був зустрітися зі свідком у Києві, як мінімум один стежив за журналістом у Києві, як мінімум один організовував вбивство у Вільнюсі. Це без урахування групи Стельмашенка, що пройшла навчання в Ростові і перекинута до України, яка була затримана в рамках справи Бориса Германа. Частково їхній план реалізований в Одесі. Нічого ще не закінчилося. Вони будуть продовжувати".

Нагадаємо, журналіст Аркадій Бабченко, про вбивство якого повідомили напередодні, в середу, 30 травня, вийшов на брифінг СБУ. Голова Служби безпеки Василь Грицак повідомив, що загибель росіянина було інсценізовано. 

Правоохоронці додають: нині триває активна фаза слідчих дій. Крім того, ще є дві доби, аби обрати затриманому запобіжний захід. Зловмиснику висувають звинувачення за ст. 258 Кримінального Кодексу України (теракт). За даними СБУ, організатор убивства Бабченка планував усунути в Україні 30 осіб. Це здебільшого журналісти, політичні діячі, переважно росіяни, які приїхали в Україну через незгоду з путінським режимом. 

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Ісусу знадобилося три дні – Бабченку вистачило одного": соцмережі продовжують активно реагувати на "воскресіння" журналіста

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Порошенко в інтерв'ю CNN: Кремль застосовує проти України фейкові новини та кібератаки напередодні виборів
Наступний матеріал
Крадіжок на десятки мільйонів та 60-річне обладнання: що виявив аудит Держводагентства

Кремль вирішив провести в ОРДЛО вибори – як на ініціативу відреагували в МЗС України

Оприлюднено ім’я новообраної "Міс Україна 2018"

Глава МЗС Угорщини "загримів" до бази "Миротворець"

"Вимагаємо поваги до України": Порошенко про видачу угорських паспортів

Заморозки до -5 градусів: де в Україні суттєво похолодає

Трамп підписав бюджет Пентагону, що передбачає $250 млн на оборону України