Побите авто
Побите авто 5 канал

Аварія на тепломережі: хто має відшкодувати власникам автівок збитки за пошкодження – подробиці

Читайте по-русски
Нині люди чекають на остаточний висновок експерта, з ним ітимуть до поліції, щоби хоч якось зрушити справу з мертвої точки

Вибите скло, подерта фарба та залитий водою салон. Це не опис автомобіля після аварії чи нападу вандалів. Це наслідки аварії на тепломережі, що нещодавно сталася в Голосіївському районі столиці. Тоді постраждали понад 20 машин. Власники в розпачі, адже подекуди ремонти авто сягають більш як 100 тисяч гривень. Після аварії минуло вже 2 тижні, трубу відремонтували, але винних досі не знайшли. Тож чия все-таки труба та хто ж зрештою відшкодує людям збитки, з'ясовувала журналістка "5 каналу" Катерина Ментус.

"Це просто шок, зрозумійте. Я розумію, що всі живі, здорові, але все одно це моє майно", – каже жінка.

Так Вікторія відреагувала, коли вперше після прориву труби побачила своє авто. Залишила його на парковці на кілька годин, коли повернулася – не впізнала.

Автівка Олега постраждала менше, зачепило правий бік.

Усе це наслідки гідравлічних випробувань тепломережі в Голосіївському районі столиці. Одна з труб не витримала й фонтан із бруду, гарячої води та каміння, висотою майже 10 метрів, ринув на автівки.

Постраждали авто, ось тут, на парковці біля бібліотеки Вернадського. Нині труба відремонтована, а справа з виплатами компенсацій досі стоїть на місці.

У "Київтеплоенерго" – компанії, яка обслуговує трубу, постраждалим порадили йти до суду.

"Питання відшкодування завданої шкоди вирішуватиметься у встановленому законодавством порядку після судової перевірки розміру вимог", – зазначено в листі "Київтеплоенерго".

Постраждалі водії за власний кошт найняли експерта, який оглядає машини та дає висновок щодо завданих збитків. На ці експертизи запросили й представників "Київтеплоенерго". Ті приходять, фотографують авто, але, побачивши знімальну групу, представлятися та коментувати будь-що відмовляються.

Не влаштовує представників "Київтеплоенерго" й висновок експерта.

"Їхні представники приїхали, може інженери, які в трубах розбираються, але не в автомобілях, які не мають спеціальної освіти. Я подивився вже 8 машин, з кожною машиною вони не згодні, і пишуть не професійно, виключно не професійно", – пояснив автоексперт Анатолій Якимчук.

Ремонтувати машини, доки їх не оглянув експерт, власникам не можна.

Втрати величезні. Ми – звичайна родина, у якої є діти, двоє, кожного ранку ми їх завозимо до садочка, він від нас дуже далеко, тому користуємося тільки авто, і ось вже 2 тижні діти не ходять у садочок. Зараз у нас немає можливості ремонтувати й приводити в той стан, у якому вона була", – наголошує дружина постраждалого Марина Примаченко.

"Дуже великі пошкодження – це не просто подряпина чи лобове скло, евакуація, навіть прочистка салону – це вже тисячі гривень, це не сотні, це великі суми, у мене вже одна зарплата пішла, коштів нема вже", – наголосила постраждала Вікторія Ніконова.

Нині люди чекають на остаточний висновок експерта, з ним ітимуть до поліції, щоби хоч якось зрушити справу з мертвої точки, але якщо найближчим часом цього не станеться – йтимуть до суду.

Катерина Ментус, Ігор Костюк, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Єгипті винайшли окуляри з опцією сурдоперекладу – як працює пристрій
Наступний матеріал
З'їзд політичної партії "Європейська солідарність" – відео
Loading...

Борги сплатили, а батареї холодні: чому в 11 населених пунктах України досі не подали тепло

Мільярди боргу за газ: в яких містах опалювальний сезон опинився під загрозою – сюжет

Проблемна перевірка: екоінспекцію з четвертої спроби пустили на Дарницьку ТЕЦ