Дарницька ТЕЦ
Дарницька ТЕЦ 5 канал

Проблемна перевірка: екоінспекцію з четвертої спроби пустили на Дарницьку ТЕЦ

Читайте по-русски
Остання перевірка була ще торік узимку – згодом керівництво тричі не пускало інспекторів

Перша перевірка за 1,5 роки. Екологічна інспекція прийшла до Дарницької ТЕЦ у столиці – перевіряють дотримання екологічних норм. Раніше мешканці прилеглих районів скаржилися на брудне повітря через викиди з труб. Це була четверта спроба здійснити перевірку: попередні були невдалими, бо інспекцію на ТЕЦ не пускали, посилаючись на карантин. Чи варто розраховувати на покращення якості повітря після цього візиту – дивіться далі.

На подвір'ї Дарницької ТЕЦ – зелений сад і зрошувальні фонтани. А з труб нині майже не видно диму. Сюди нарешті пустили екоінспекторів. Перевірка триватиме два тижні.

"Спочатку документальне ознайомлення. А потім вже обхід. Щодо повітря – пилоочисні установки треба подивитися, відбирати воду будемо на "збросі". Тут йде з Гарячки і в річку Дніпро потрапляє", – розповідає голова комісії, державний інспектор з охорони довкілля Валерій Тхорик.

Остання перевірка була ще торік узимку. Згодом керівництво тричі не пускало інспекторів. За це мало б сплатити три штрафи по 750 грн.

"Були різні моменти з недопусками. Це було пов'язано з карантином, з режимом підприємства, з відсутністю уповноважених осіб. Це вже в минулому", – виправдовується гендиректор ТОВ "Євро-Реконструкція" В'ячеслав Селіванов.

Дарницька ТЕЦ – найстаріша у місті й забезпечує теплом та електрикою Дніпровський, частково Дарницький район та Лісовий масив. Водночас її у Держекоінспекції називають одним із найбільших забруднювачів повітря у столиці.

"За результатами останньої перевірки перевищень тих лімітів, які встановленні дозволом по повітрю, – не були встановлені. У той же час є такі порушення, як змішування відходів, питання по скиду зворотніх вод, по дозволу на спецводокористування. І ще низка проблем були виявлені", – перераховує голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Саме золовідвал або озеро Гарячка – найбільша проблема Дарницької централі. Туди із заснування ТЕЦ у 1954 році скидають відходи з вугільних котлів. Та з часом поруч виросли багатоповерхівки. А 4 роки тому відвал переповнився. Попіл з нього здуває в житлові масиви.

Директор ТЕЦ переконує, уже почали реконструкцію, і за кілька років звалище закриють.

"На період проведення реконструкції золовідвал працює з ведення тих заходів, які виключають пиління, негативний вплив на довкілля. Після реконструкції він закривається і рекультивується", – запевняє В'ячеслав Селіванов.

Такі європейські норми – їх підписала й Україна в екологічному пакеті Угоди про асоціацію з ЄС. Золу збиратимуть у силосній вежі та продаватимуть як сировину для будматеріалів.

Невдовзі стос електродів встановлять всередину електрофільтра. Це спеціальний пристрій, який дозволяє очищати викиди вугільних котлів. Їх на підприємстві – чотири. А зобов'язує встановити очисники Національна стратегія зі скорочення викидів. Бо інакше – багатомільйонні штрафи.

"Цей фільтр працює вже більше року. Ми з нього близько 30 тис. тонн золи вже не відправляли на золовідвал, а віддавали або реалізовували. Дуже висока ступінь очищення", – хизується заступник головного інженера Ігор Гуртовий.

Виробляють фільтри у Запоріжжі. Зменшують викиди у 30 разів. Встановити такі ж мають за 2 роки на усіх котлах. Якщо це зроблять, Дарницька ТЕЦ буде першою в Україні централлю, яка повністю відмовиться від небезпечного золовідвалу.

Марія Писаренко, Юрій Гончаренко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зеленський щодня вбиває перспективи України, цього я йому ніколи не пробачу" – Кіпіані
Наступний матеріал
У Луцьку, який потрапив у "червону зону", відмовилися посилювати карантин
Loading...