5 канал

Адвокат Теличенко розповіла, чому її відсторонили від справи Гонгадзе

Мирослава Гонгадзе наполягає на тому, щоб саме Теличенко була її представником в усіх органах у справі щодо вбивства її чоловіка

В ефірі "5 каналу" в ході "Інформаційного дня" керівник робочої групи з питань реформи прокуратури, представник інтересів Мирослави Гонгадзе, Валентина Теличенко прокоментувала, чому її відсторонили від справи щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе: "Мене, насправді, також здивувало це рішення колегії Вищого спеціалізованого суду. Якось таки несподівано було. Що сталося? Ще у вересні 2000 року за тиждень після зникнення Георгія Гонгадзе його друзі вирішили привернути увагу суспільства, увагу правоохоронців до зникнення тим способом, щоб провести смолоскипну ходу по Хрещатику. І я була особою, яка офіційно надсилала листа-повідомлення до міської влади про це, я офіційно підписувала усі папери ... це було в суботу, а в понеділок мене вже допитав слідчий Печерської прокуратури, яка розслідувала вбивство Гонгадзе: його дуже цікавило хто фінансував, хто вирішив її проводити і т.д."

"Коли у 2003 році прокуратура не хотіла мене бачити представником Мирослави Гонгадзе, то вони згадали про той протокол і таким чином вони відмовили мені, тобто скасували визнання мене в якості представника потерпілої. Тій прокуратурі, ясна річ, пояснити щось неможливо було. Але після перемоги Помаранчевої революції у прокуратурі щодо справи Гонгадзе ситуація кардинально змінилася ... Тоді в прокуратурі переглянули своє рішення і підтвердили, що те, що є в матеріалах справи протокол допиту Теличенко в якості свідка, ще не значить, що Теличенко є свідком, бо свідком нічого я не була, що можна використати для розслідування", – зауважила вона.

Теличенко додала: "Я була представником Мирослави Гонгадзе на етапі досудового слідства у справі щодо підлеглих Пукача, потім у Апеляційному суді, потім у Верховному суді України ... і в нього не виникло сумнівів у тому, що я можу мати такі повноваження .... І тільки чомусь несподівано Вищий спеціалізований суд вирішив що я – свідок у справі".

"Мирослава наполягає на тому, що я її представник, довіреність у мене залишається, я буду представляти Мирославу надалі у всіх органах. І в тому числі Мирослава наполягає, щоби я, як її представник, написала скарги до Вищої ради правосуддя, обговорюємо також перспективу інших скарг, в тому числі до Європейського суду або до комітету міністрів Ради Європи", – наголосила керівник робочої групи з питань реформи прокуратури.

Як повідомляв 5.UA, Вищий спеціалізований суд доручив розсекретити матеріали справи про вбивство Георгія Гонгадзе та усунув від подальшої участі в процесі Валентину Теличенко – представника Мирослави Гонгадзе.

Попередній матеріал
Князєв: Правоохоронці допитують особу, яка вчинила замах на Осмаєва та Окуєву
Наступний матеріал
"Нові загрози": Що може похитнути енергетичну безпеку світу – включення з Монако
Loading...

Касація у справі про вбивство Гонгадзе: адвокати Пукача вимагають зменшити термін ув'язнення

Трамп найняв адвоката, який буде захищати його інтереси у розслідуванні зв'язків із РФ – ЗМІ

Адвокати побоюються, що в суді Янукович може розповісти зайве – екс-представник ГПУ

Окуєва: "Адам при свідомості, все розуміє, стан досить стабільний"

Замах на Осмаєва: кілерові непереливки, куля застрягла у хребті

Князєв: Правоохоронці допитують особу, яка вчинила замах на Осмаєва та Окуєву