альтернативна енергетика Фото із відкритих джерел

"Нові загрози": Що може похитнути енергетичну безпеку світу – включення з Монако

У Монако триває Міжнародний форум з енергетичної безпеки, на якому обговорюють загрози енергетичній безпеці Європи та світу

Світові ціни на нафту падають. Інвестори занепокоєні рішенням американського президента Дональда Трампа вийти з Паризького кліматичного договору. Воно може спровокувати буріння нових нафтових свердловин, що призведе до глобального надлишку чорного золота. Такі дії можуть похитнути енергетичну безпеку у світі, яка й без того залежна від монополістів.

Другий рік поспіль політики та спеціалісти з різних куточків світу збираються на форум з енергетичної безпеки. Його проводять у князівстві Монако, яке активно підтримує новації в енергетиці. А от Росію, яка хотіла долучитися до міжнародної дискусії, не запросили. Організатори пояснюють – саме її агресивна і непередбачувана політика загрожує енергетичній безпеці Європи.

Наразі Європі необхідно виробити стратегію, яка не дозволить експортерам енергоносіїв використовувати їх для впливу на економіки. Учасники форуму переконують, що співпраця між європейськими країнами та різними постачальниками має зменшити залежність від монополістів ринку.

"У нас немає єдиного енергетичного ринку. На жаль, у нас є 28 ринків, але немає конкурентності для енергосистем усіх країн. У нас є недолік в енергетичній політиці. Ми живемо, як Лохнеське чудовисько. Тільки-но виникає якась проблема через російський газ в Україні, чи ще в когось із сусідів, ми боїмося що й нам перекриють вентиль. Тоді активізуємося, підписуємо білі, зелені, ще якісь документи і домовленості, однак щойно напруга спадає, ми знову впадаємо у сплячку. І кожен живе сам по собі", – каже екс-прем’єр Бельгії Гі Вергофстадт.

  • Україна на енергетичному форумі

Українську делегацію на Форумі очолює віце-прем'єр Володимир Кістіон. Він розповідає, що для України це можливість зрозуміти, як інтегруватися в глобальну енергетичну спільноту. А Європі – як скористатися енергетичними можливостями нашої країни.

"Україна має всі можливості для відновлювальної енергетики. Перспективне будівництво сонячної енергетики, наприклад у Чорнобильській зоні. Тому я закликаю усіх спільно використовувати можливості нашої держави", – зазначив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

Учасники зібрання констатують, що запаси традиційних ресурсів – нафти, газу і вугілля – зменшуються. Тому постійний попит на них неминуче призведе до зростання цін. І хоча зараз через рішення американського президента вийти з кліматичної угоди, ціни на нафту почали падати, це ненадовго.

Що ж допоможе зменшити залежність від традиційних ресурсів та що заважає зробити Європу енергетично об’єднаною – дізнайтеся у сюжеті:

З Монако, Михайло Прудник, Ян Доброносов, "5 канал"

Попередній матеріал
Адвокат Теличенко розповіла, чому її відсторонили від справи Гонгадзе
Наступний матеріал
Брифінг за результатами засідання Нацради реформ на тему "Реформа системи охорони здоров'я" – трансляція завершена
Loading...
"Історична помилка": бурхлива реакція світових лідерів на нове "кліматичне рішення" Трампа

"Історична помилка": бурхлива реакція світових лідерів на нове "кліматичне рішення" Трампа

Тероризм, пропаганда в Інтернеті та кліматичні зміни: ключові тези саміту G7 в Італії

Тероризм, пропаганда в Інтернеті та кліматичні зміни: ключові тези саміту G7 в Італії

Експерт спрогнозував, чим закінчиться для України перша зустріч сторін Паризької кліматичної угоди

Експерт спрогнозував, чим закінчиться для України перша зустріч сторін Паризької кліматичної угоди