948 днів підготовки. Боротьби зі смертю, праці над собою, реабілітації після тяжких поранень. Рівнянин Іван Лепеха – ветеран АТО і ООС. А тепер бронзовий призер "Ігор Нескорених". Це світові змагання, в яких беруть участь військовослужбовці та ветерани з травмами. Чекати на змагання ветерану російсько-української війни Івану Лепесі довелося майже три роки, через епідемію коронавірусу їх постійно переносили. І коли, нарешті, "Ігри Нескорених" мали відбутися Іван був на фронті – воював проти москалів. З лінії вогню поїхав до Нідерландів, змінив однострій на спортивну форму. З ветераном та медалістом "Ігор Нескорених" спілкувалася журналістка "5 каналу".
"948 днів підготовки безперервної переносили переносили змагання і так було складено. Спочатку локдауни, знову виходили на пік і відміняли", – каже військовослужбовець, медаліст "Ігор Нескорених-2022" Іван Лепеха.
Рівнянин Іван Лепеха доброволець, ветеран АТО і ООС. У 2014 році пішов на фронт, а наступного року отримав травму хребта. Надзусиллями відновився. Реабілітація триває і донині. Три роки тому пройшов відбір до збірної на "Ігри нескорених", у категорії плавання та веслування на тренажері.
"Я розпочинав з нуля, коли відібрали, я не вмів толком плавати..Працював, старався, 2 рази на день плавав, дуже боліло все і руки. Були нерви і переживання, аби гідно виступити так і не було соромно", – розповідає Іван Лепеха.
Поруч, після поранення, під час реабілітації та підготовки до "Ігор Нескорених" – дружина і син.
"Найбільше переживала за чоловіка, як він витримує, його переживання, очікування, вимоги, які ставив до себе. Намагалася підтримувати як можливо, ми приймаємо його з будь-якими результатами, і це то що він був обраний на такому рівні представляти країну, і ми розуміли, що це треба для нього в першу чергу", – наголосила дружина Ірина Лепеха.
До омріяних міжнародних змагань лишалися місяці, та росія пішла у повномасштабний наступ на всю Україну. У перший день вторгнення Іван Лепеха знову вирушає на фронт.
"24 лютого розпочалася війна, дружина будить каже, що розпочалася повномасштабна війна, і думав, ну блін, знову змагань не буде, але долею випадку нас делегували туди, щоб ми могли могли представити Україну на спортивній арені міжнародній, і донести всі меседжі на європейській арені", – акцентував увагу бронзовий призер "Ігор Нескорених-2022" Іван Лепеха.
З лінії вогню, як і чимало побратимів, Іван вирушив до Нідерландів. Цьогоріч для української команди йшли на низку винятків – поруч були сім’ї всіх ветеранів. Бо ж розуміли, по тому родини знову розділить війна.
"Я не відчував те, що ми в чужій країні. Ми просто підтримка шалена на кожному кроці звучало про Україну, нас завжди підтримували принц Гаррі і Меган Маркл, згадували Україну і підтримки. Я відчував себе комфортно, я серед своїх все гаразд", – повідомив Іван Лепеха.
Ірина Лепеха додала: "Люди запитували: "Ви повернетеся назад в Україну? Залишайтеся тут!", ми казали: "Так, ми повернемося", а вони казали: "Ні, не робіть цього! Як це може бути?" Вони дуже дивувалися".
Рідні поруч, підтримка від організаторів, довгі 948 днів підготовки та щоденна праця над собою. Іван Лепеха виборює бронзу у плаванні.
"Мені було приємно побути з хлопцями. Це навіть не конкуренти суперники, а з людьми приємно займатися однією справою. Ти не знаєш, який ти, ти вітаєш побратима який поруч, обіймаєш, тішишся цьому духу, що є навколо", – ствердив бронзовий презер "Ігор Нескорених-2022".
Підтримували Івана і побратими на фронті, серед них також тесть призера. Після повернення кілька днів удома і знову туди, де постійні обстріли. Бо цього разу війна повинна не просто завершитися, а більше – росія має бути знищена.
"Я хочу її завершити, не миром а перемогою. Нарешті перемогти і повернутися назад, щоб в кожен інший день не будила дружина і не казала, що почалася війна. Хочу нарешті лягти заснути в ліжку своєму, прокинутися зранку, обійняти дружину, приступити до буденних справ, завести малого в садок, приготувати сніданок, дай боже потрапити в збірну України з плавання. І щоб не було думок, що якесь падло нападе на нашу країну", – підсумував Іван Лепеха.
Олена Рибінська, Рівне, "5 канал"
Читайте також: "Вони вже дивилися в очі рашистам на Київщині": як бійці ТрО тренуються та укріплюють лінію оборони
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.
Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.
Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.
Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.
ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/
ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi
Разом до перемоги над російськими окупантами!
Слава Україні! Героям слава!