Фільм '93:Бій за Україну'
Фільм '93:Бій за Україну' 5 канал

"93: Бій за Україну": кінохроніку про гарячі 18 місяців війни на Донбасі презентували у Києві

Читайте по-русски
Створили фільм режисерка Лідія Гужва та військовий Вадим Вейді

Кінозалу Музею другої світової заповнюють військові і ветерани російсько-української війни. Усе – з дотриманням карантинної дистанції.

Вперше за час карантину тут – прем'єра фільму про війну. Презентують другу частину документальної стрічки про 93 бригаду.

Створили фільм "93: Бій за Україну" режисерка Лідія Гужва та військовий Вадим Вейді. Зустрілися вони на фронті ще у 2014-му, працювали як журналісти, потім як пресофіцери. Знімали під обстрілами.

"Багато відео, яке увійшло у фільм, і яке ще буде і в третій серії, це відзняте нами на полі бою поруч з бригадою. Але коли ми записували інтерв'ю, то бійці там були від Луганська до Маріуполя, і ми не могли за ними скрізь бігати. І вони надавали свої відео. Тому цей фільм – це мікс з того, що ми відзняли з Вадимом, і того, що нам надали бійці", – каже режисерка фільму Лідія Гужва.

Режисерка розповідає, розговорити військових було не завжди просто.

"Я була в добровольчому батальйоні ОУН, який був у Пісках. І декого з цих бійців я вже знала. Тому вони не сприймали нас як якихось людей ззовні. Тому вони могли трохи більше розслабитися у нашій присутності, але все одно вмовляти прийшлося всіх", – розповідає режисерка.

Лідія та Вадим записали сотні інтерв'ю з бійцями й учасниками подій. На монтаж пішло цілих два роки. Всі історії треба було вмістити в годинний фільм.

"Дуже маленька частинка увійшла у фільм, але цією частинкою ми намагалися розповісти за всіх. Більшість цих моментів, вони просто не увійшли у фільм. Бо такі моменти – це буде вже 21+, напевно", – каже співавтор фільму Вадим Вейді. 

93-та окрема механізована бригада – одна з найбільших у складі Збройний Сил. На фронті від початку бойових дій на Донбасі. Про гарячі 18 місяців війни і зібрали спогади у другій серії.

Багатьох героїв фільму уже немає серед живих.

"Там всі мої друзі, про ті події, які ми разом всі переживали. Я раджу його подивитися. Навіть наша пам'ять тих, хто там був, вона втрачається", – розповідає старший лейтенант медичної служби 93 бригади Тетяна Новікова. 

У червні фільм уже побачили військові на Луганщині в Кримському. Стрічку знову планують повезти на фронт. А до річниці Іловайської трагедії у серпні вийде фільм вийде на телеекрани. Автори готують останню частину трилогії про бригаду.

Марія Писаренко, Андрій Толяренко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Пріус не втиснеться туди, куди проїдемо ми": у Львові запустили мотопатруль
Наступний матеріал
Трирічного сина кримського політв'язня знайшли мертвим у зливній ямі
Loading...

Українська короткометражка отримала п'ять міжнародних нагород – відео

"Земляни": про що розповідає фільм, який Зеленський прорекламував на вимогу терориста

Netflix зніме свій найдорожчий фільм із Раяном Гослінгом

Голлівуд уперше купив права на український фільм – трейлер

"Нехай це залишиться між нами": у Києві стартували зйомки українського психологічного трилеру – сюжет

Олег Сенцов таки зніме фільм "Носоріг" за підтримки Держкіно – кому це не сподобалося