22-га річниця виводу радянських військ з Афганістану [репортаж, відео]

  22 роки тому радянські війська вийшли з Афганістану. Серед тих, хто десять років виконував "інтернаціональний обов`язок" у цій гарячій точці - 160 тисяч українців. Понад три тисячі українців так і не повернулися додому. Щороку 15 лютого їх пам`ять вшановують рідні та бойові побратими.

  Дев`ята ранку. Сотні ветеранів афганської війни вже зібралися біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам. Утім покласти квіти вони поки що не можуть. Першими це мають зробити урядовці. Після офіційної церемонії пам`ятник опиняється в морі людей і квітів. Цього дня тут обійми і сльози, розмови про сувору дійсність і  спогади про минуле. 

  Анатолій Ніколенко: "Самые жуткие. Что никому это не надо. Но долг тогда был, была Родина какая-то. А сейчас - неизвестно что будет. Если с афганцами так будут обоходиться - будет как в Тунисе и Каире. Афганцам ничего не платят, квратиры не дают".

  Сергій Довбик прослужив в Афганістані 2 роки. Разом з однополчанами він щороку приходить до пам`ятника і шукає прізвища друзів, які не повернулися з війни.

  Сергій Довбик: "Шукали своїх хлопців, які там залишились. Пузанов тут лежить, там - Попов. Служили разом. Хто прийшов, хто не прийшов - самі луччі були".

  Просто біля гранітних плит із знайомими прізвищами ветерани випивають символічні сто грамів. Ще одну чарку залишають для полеглого друга. І разом згадують про те, що їх тоді підтримувало.

  Сергій Довбик: "Мабуть, пісьма від матері - як вона плаче, як вона переживає".

  Ольга Твердохліб теж жила тоді листами до сина. 7 лютого вона привітала його із двадцятиріччям, а 19 лютого його не стало. Щороку вона зустрічає тут інших матерів з такими ж трагічними долями.

  Ольга Твердохліб: "Був спортсмен, дуже хороший син. Так получилося, що загинув".

  Тамара Мануйлова: "Ушел, погиб. Прошло уже двадцать лет, а боль остается".        

  Наталія Жижко, Олександр Водін, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Берлусконі постане перед судом
  Наступний матеріал
  Берлусконі заявив, що ігноруватиме судовий розгляд своєї справи
  Теги: