Берлусконі заявив, що ігноруватиме судовий розгляд своєї справи

  Прем`єр Італії Сильвіо Берлусконі не збирається відвідувати слухання справи, де його звинувачують у інтимному зв`язку із неповнолітньою та зловживанні владою. Політик вважає позов сфабрикованим і безпідставним. Передати справу Берлусконі до суду вирішили у Мілані. На цьому наполягала місцева прокуратура.

  Шостого квітня трибунал із трьох судей-жінок розглядатиме скандальну справу проти Сильвіо Берлусконі. На вимогу прокуратури це рішення ухвалив Міланський суд, після кількох місяців слідства. Слухання відбудуться за спеціальною прискореною процедурою розгляду. Зазвичай її використовують, коли докази вини підсудного не викликають сумнівів.

  Ґабріела Ломбарді, юрист із Мілана: "Кажучи політичними термінами, людина є невинною, поки наша юридична система не визнає її такою. Але, як політик, Берлусконі відповідальний перед народом і, на мою думку, його потрібно судити, він має здати свій мандат, ще до того, як ухвалять вирок".

  Франческо Пеллочіо, мешканець Мілана: "Я не розумію, чому це якась людина мусить бути вище закону? Берлусконі повинні судити. Судді знають, що вони роблять".

  За даними звинувачення прем`єр-міністр Італії платив за інтимні послуги неповнолітньої танцівниці нічного клубу Каріми ель Махруґ на прізвисько Рубі. Рік тому сімнадцятирічна дівчина приїхала до Берлусконі на закриту вечірку і у винагороду отримала - сім тисяч євро. Але зв`язку між нею та прем`єром не було, запевняє сама Рубі. Зловживання службовим становищем, друге звинувачення проти Берлусконі, теж пов`язане із Рубі, яку свого часу затримали за крадіжку. Тоді прем`єр особисто телефонував у поліцейський відділок, вимагаючи відпустити дівчину. Цей факт глава італійського уряду не заперечує, але переконує - думав, що Каріма ель Махруґ - рідна онука тодішнього президента Єгипту Хосні Мубарака і не хотів дипломатичного скандалу.

  Маурісіо Паніз, адвокат Сильвіо Берлусконі: "Я думаю, що все це повернеться судовій системі бумерангом. Люди, які насправді поважають верховенство права, повинні зрозуміти - це гіперболізована змова проти Сильвіо Берлусконі".

  Покаранням за висунуті прем`єрові звинувачення може стати 15 років в’язниці. Утім, Сильвіо Берлусконі навряд чи їх відбуватиме, сумніваються оглядачі. Глава італійського уряду заявив, що узагалі не з`явиться на слухання, і буде подавати апеляцію проти сфабрикованої, на його думку, справи.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  22-га річниця виводу радянських військ з Афганістану [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Львівські бабаки дали суперечливі прогнози настання весни [репортаж, відео]
  Теги: