Львівські бабаки дали суперечливі прогнози настання весни [репортаж, відео]

  Вже третій рік поспіль на Стрітення львівські бабаки Маруся та Мишко прогнозують настання весни. Цього року мороз та сонце спантеличили звіряток. Прокинувшись, бабаки свиснули - це до ранньої погожої весни. А також побачили власну тінь, що навпаки віщує настання пізнього тепла.

  Попри те, що юні натуралісти піснями і танцями закликали весну, а зиму відганяли  випеченими жайворонками, львівські бабаки прокидатися не хотіли. Дослідники кажуть - нинішнє пробудження для цих тваринок стресове. Проте, гризуни спрогнозували - від середини березня має розпочатися весна.

  Віктор Червоний, завідувач відділом Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру: "Десь середина березня - почнеться незначне потепління, ну це прикмета, побачимо що предсказав нам Мішка".

  Дослідники кажуть - українці завжди дослухалися до прогнозів тварин. Окрім бабаків, про весну можна довідатися від їжаків і деяких птахів. Щоправда, тепер пророцтва здійснюються не завжди.

  Ігор Антахович, директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру: "Треба враховувати і зміни клімату сучасні, вплив промисловості однозначно, ну але, якщо порівняти цих два прогнози, то можна сказати, що весна прийде в нормальні терміни".

  Вірити прогнозам бабаків Мишка та Марусі закликає 10-річна Іринка Беднарська. Дівчинка вивчила усі звички тварин і вміє іх розрізнити. Каже - до зимової сплячки доглядала за ними. 

  Іринка Беднарська:  відрізняю Мішу від Маші, що в Маші - в неї всі зуби цілі, а в Міши - то в нього половина зуба зламався".

  Попередні прогнози львівського бабака Мишка збувалися майже на 100 відсотків. А тому і цього року дослідники радять готуватися до справжньої весни уже після 10 березня.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал.


  Попередній матеріал
  Берлусконі заявив, що ігноруватиме судовий розгляд своєї справи
  Наступний матеріал
  Лондонський зоопарк оприлюднив унікальне відео дитинчати горили
  Теги: