Іловайськ 5.ua

2 роки потому: У Києві вшанували пам'ять загиблих під Іловайськом

За офіційною статистикою у серпні 2014 року під Іловайськом загинули 366 українських військових, 158 - зникли безвісти.

Друга річниця Іловайської трагедії, підступного розстрілу росіянами беззбройних колон українців, які маршем виходили з оточення так званими "зеленими коридорами". Росіяни та бойовики гарантували українцям безпечний відступ, натомість ницо їх знищили.Тоді, за офіційними даними, загинули 366 українських військових, ще 158 - вважають зниклими безвісти. 

Два роки тому батьки Антона Цедіка отримали радісну звістку, їхній син Антон – боєць батальйону "Донбас" їде у відпустку додому. Втім, ці плани не здійснилися. Востаннє батько говорив із сином 28 серпня. Обіцяний росіянами "зелений коридор" виявився коридором смерті. Антон Цедік загинув від кулеметного пострілу в голову. Із ним життя поклали і двоє його побратимів. Зараз усі разом на стіні пам’яті Михайлівського собору. Тими трагічними днями лише батальйон "Донбас" втратив понад сотню бійців.

Учасник оборони Іловайська Вадим Савун розповів: "Ми рухалися коридором з одного населеного пункту до іншого. А по дорозі нас розстрілювали, як мінімум, з двох сторін. Хлопці ціною свого життя дали можливість нам залишитися живим і робити те, що не завершено".

Алевтина Ковальова сподівалася, що її брат Владислав теж у полоні, або переховується під час виходу з Іловайська. Він - хірург, який добровольцем пішов на фронт, тоді устиг надати медичну допомогу багатьом бійцям. Владислав був для неї більше, ніж брат, згадує Алевтина.

Наталія Жижко, Ганна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Ложкін назвав необхідну суму інвестицій, щоб відновити економіку України
Наступний матеріал
Медведєв погрожує, що Росія захищатиме "русскій мір" у світі за сценарієм Південної Осетії і Криму
Loading...

Командир роти про трагедію під Іловайськом: Російські військові були на території України з початку серпня, розвідка повинна була знати

Пам'ять загиблих під Іловайськом вшанували у Києві та Запоріжжі

Роковини Іловайської трагедії: Бійці АТО розповіли, як виходили з оточення

Трагедія під Іловайськом: як це було – відео