Командир роти про трагедію під Іловайськом: Російські військові були на території України з початку серпня, розвідка повинна була знати

Причиною трагедії під Іловайськом стала недосвідченість командування та Генерального штабу

Про це в ефірі "5 каналу2 під час телемарафону "Україна понад усе" заявив командир відділення 1-ї роти батальйону "Донбас" (2014-2015) Олексій Фокін.

"Швидше за все, що це була недосвідченість командування, Генерального штабу і пасивність в якихось моментах, оскільки вони вже давно знали, що російські війська на території України. Коли ми в полон брали росіян з танкової бригади і псковських десантників, то вони говорили, що були тут з початку серпня – деякі 20 днів, деякі менше. З початку серпня були війська і були десь в посадках. Тобто у нас розвідка, як вони кажуть, добре працювала, то вони повинні були давно про це знати і робити якісь дії – хоча б не просто відправляти піхоту в Іловайськ, а забезпечити підхід якоїсь техніки для нашої підтримки. Нам не треба було 50 танків, а досить було б 5 і ми б з легкістю взяли Іловайськ вже на третій день", – зазначив Фокін.

На уточнення ведучого, про те, що російські війська з'явилися на території України ще за два тижні до "Іловайська", Олексій Фокін відповів: "Це не за моїми словами, а за словами взятих у полон солдатів та офіцерів РФ. Вони говорили, що тут з початку серпня їдять кавуни з баштану і окопуються".

Попередній матеріал
Пам'ять загиблих під Іловайськом вшанували у Києві та Запоріжжі
Наступний матеріал
Вбивство дівчинки на Одещині: поліція охороняє ромів від місцевих жителів

Роковини Іловайської трагедії: Бійці АТО розповіли, як виходили з оточення

Трагедія під Іловайськом: В Луцьку відправили панахиду за загиблими бійцями АТО

Трагедія під Іловайськом: як це було – відео

У середмісті Києва відбувається акція до роковин трагедії під Іловайськом