5 канал

10 років очікування: 25 маріупольських сімей отримали ключі від нового житла

В Україні 26 тис. дітей-сиріт не мають власного житла

25 маріупольських сімей, які створили колишні діти-сироти, отримали ключі від нового житла. Цієї події у житті вони чекали понад десять років. Половину грошей на квартири виділили з міського бюджету, половину – з обласного. Досвідом Донеччини у цій сфері зацікавилися у Мінсоцполітики, адже в Україні 26 тис. дітей-сиріт не мають власного житла. Подробиці у сюжеті "5 каналу".

Половину місячного бюджету – на аренду квартири. До таких витрат за 10 років вже звикла Ольга Смірнова. В орендоване житло нині вже 29-річна жінка переїхала відразу після інтернату. Відтоді її родина поповнилася двома дітьми. На власне помешкання і не сподівалася.

Більшість із тих, хто отримує ключі від власного житла, вже встигли створити свої сім’ї. 6-річний син Карини Горблик, яка з дитинства росла без батьків, проводить журналістам першу екскурсію у новій квартирі.

 "Квартира з європейським ремонтом, все необхідне є. Додавати сюди нічого не потрібно. Самі бачите, як тут красиво", - каже власниця квартири Карина.

Чиновники обіцяють, найближчим часом входини святкуватимуть ще понад 80 родин. Проте, ще понад 2 тис. сиріт на Донеччині і досі в квартирній черзі. За законом, як і інші пільговики, вони мають першочергове право на державну допомогу у придбанні житла.

"Для дітей-сиріт тато-мама – це держава. І якщо кожен, хто має дітей, знає, що діти будуть розраховувати на тата й маму – і добре слово, і квартира, і багато іншого допоможуть тато з мамою, то цим діткам ні на кого сподіватися", - зазначив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Кошти на соціальне житло виділяли порівну з обласного та міського бюджетів. Представники Міністерства соціальної політики приїхали дізнатися більше про цю програму допомоги сиротам.

Поки програма в розробці, в усій країні в черзі за житлом – близько 26 тис. сиріт. Деякі з них за час очікування вже досягли пенсійного віку. 

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Мін'юсті "без жертв": Жоден онлайн-сервіс міністерства не постраждав через вірус Petya.A
Наступний матеріал
Залмаєв: Росії доведеться повернути усі захоплені території
Loading...

Причиною пожежі у лондонській багатоповерхівці став несправний холодильник

У Маріуполі прогримів вибух на базі дислокації батальйону Нацполіції

Будівельний студзагін: як слухачі академії лідерства за шпателі взялися

"На виставку з малюком": У музеї Ханенків організували "культурний декрет"

ФОТО: Наслідки обстрілу терористами Бердянського на березі Азовського моря

"За 10 км від війни": Як у Маріуполі відзначали третю річницю визволення від проросійських найманців – відео